Звісно, найкращим варіантом буде замовити SEO-просування і контекстну рекламу в перевіреного агентства, як, наприклад, HighWayToTop, але можливості не завжди дають таку змогу. Часто доводиться вибирати, ретельно аналізуючи всі плюси та мінуси актуальних методів в інтернет-маркетингу. Ми спробуємо спростити це завдання і в нашій статті детально розповімо про особливості контекстної реклами та SEO-просування. Чи є у них якісь відмінності, які впливатимуть на зростання позицій і цільової аудиторії? Яка різниця в ціні? Загалом, ви дізнаєтеся всі базові моменти та зможете самостійно приймати рішення, адаптуючись до тієї чи іншої ситуації.

Контекстна реклама: що це і в чому її особливості

SEO або контекстна реклама — це методи інтернет-просування, які орієнтовані на підвищення позицій сайту у видачі. Але контекстна реклама являє собою оголошення, які показуються користувачеві в пошуковику або на сайтах-партнерах. Контент, що демонструється, залежить від таких чинників, як запит, що вводиться, і сторінки, що переглядаються. Як і будь-яка реклама, в цьому випадку необхідно платити за те, щоб ваш сайт або банер з’являвся у того чи іншого користувача. Поки ваш бюджет дозволяє, кількість переглядів і лідів зростає, що неодмінно дуже тішить і надихає. Але щойно гроші закінчилися, реклама вимикається і ваш сайт знову займає звичні позиції.

Часто зустрічається таке визначення контекстної реклами, як РРС (Pay Рer Click). Це чітко передає суть явища — оплата за клік. Клієнт платить за кількість натискань на його оголошення, а не за кількість показів. Метод дає швидкий і високий результат, який проявляється збільшенням трафіку, зростанням кількості покупок тощо. Але таким же швидким виявляється і зменшення показників після того, як реклама не показується.

SEO-просування: граємо в довгу

Пошукове просування сайтів і контекстна реклама дають різний результат, тому найкраще вони працюють у тандемі. Що ж таке SEO-просування і чим воно відрізняється від методу, розглянутого вище? Тут задіюється комплексний підхід, спрямований на оптимізацію сайту відповідно до вимог пошукових систем. Спеціаліст детально аналізує структуру і юзабіліті вашого веб-ресурсу, займається актуалізацією контенту та підвищує довіру шляхом збільшення зовнішньої посилальної маси.

Така багаторівнева і комплексна робота потребує залучення цілої команди фахівців і, звичайно, займає тривалий період. На результат також доведеться почекати, як мінімум, кілька місяців, а то й пів року. Також варто обов’язково враховувати сезонність, якщо у вас специфічний товар, актуальний для певного періоду.

Підхід дає стійкий органічний приріст трафіку, поліпшення позицій у видачі. Займатися SEO-просуванням потрібно постійно, адже пошуковики регулярно видають оновлення, які можуть вплинути на рейтинг. Тому SEO-фахівець повинен регулярно проводити аудит сайту й актуалізовувати його відповідно до оновлень. Але навіть якщо ви припините таке просування, зайняті позиції будуть за вами довгостроково. Вартість робіт безпосередньо пов’язана з термінами та кількістю задіяних співробітників.

SEO-просування або контекстна реклама: що і в яких випадках вибирати

Настав час визначити ключові відмінності між seo і контекстною рекламою. Але навіщо робити цей вибір? Насправді ми вже згадували, що найкращий результат дає грамотне використання обох типів просування. Але іноді можна раціонально заощадити та діяти ситуативно. Наприклад, якщо ви влаштовуєте акцію або розпродаж, то чудово спрацює швидкий метод РРС. Так ви залучите великий потік відвідувачів на сайт і зможете істотно підвищити продажі продукту.

Перейдемо до головних відмінностей (1 — контекстна реклама, 2 — SEO-просування):

 

  • швидкість результату:

    • дає миттєвий ефект, щойно реклама активується;

    • результату варто почекати кілька місяців або навіть більше;

  • довгостроковість:

    • приплив клієнтів різко знижується після відключення реклами;

    • довгостроковий;

  • вартість:

    • якщо ви користуєтеся послугами досвідченого констектолога, то враховуйте його ставку і вартість за кожен клік;

    • оплата прив’язана не до кліків або показників, а до вартості послуг усіх зайнятих співробітників і їхніх тарифів;

  • складність реалізації:

    • впоратися з налаштуванням реклами в гуглі можна навіть самостійно, але не всі готові витрачати на це свій час, тому замовляють послугу в діджитал-агенціях або наймають співробітника в штат;

    • тут кожен проєкт — це комплексна робота SEO-фахівця, копірайтера, програміста, а часто ще й інших професій;

  • гарантії — жоден спосіб просування не дає 100 % гарантію, на жаль.