Серед паразитарних хвороб поширені захворювання, викликані паразитичними членистоногими. Сучасна стратегія боротьби з ними полягає у знищенні паразитів, що знаходяться на різних фазах розвитку.

Як інсектоакарициди використовують сполуки, що відносяться до різних хімічних класів: синтетичні піретроїди, фосфорорганічні сполуки, авермектини, формамідинові сполуки та ін.

Форми випуску

Традиційними формами випуску інсектоакарицидів для потреб тваринництва є порошки та розчини (у тому числі суспензії та емульсії).

Краплі на холку широко застосовуються для захисту дрібних домашніх тварин від паразитів, що літають і повзають. Ці форми випуску тепер доступні і для захисту тварин на пасовищах.

Синергетичні композиції для обробки тварин

Щоб уникнути виникнення резистентності паразитів, препарати повинні відрізнятися високою ефективністю. Посилити дію препарату можна при поєднанні активних речовин з різним механізмом дії (саліциланіліду з авермектинами, фенілпіразолів з піретроїдами та інші комбінації).

Ряд лікарських засобів на основі синтетичних піретроїдів містить синергетичні композиції з піпероніл бутоксидом. Ця речовина є інгібітором ферментів комах, що беруть участь у детоксикації інсектицидів. Піпероніл бутоксид покращує проникнення синтетичних піретроїдів через хітиновий покрив паразиту і, таким чином, значно підвищує ефективність дії інсектоакарицидів.

Ефективний захист на пасовищах

Препарати на основі еприномектину є перспективними для молочного тваринництва, тому що не виділяються з молочним жиром і тому рекомендуються коровам на випасі. Однак дія еприномектину порівняно з іншими авермектинами триває менше.

Клозантел, що входить до складу ряду препаратів, також є протипаразитарним засобом широкого спектра дії й активним щодо личинкових і статевозрілих фаз розвитку нематод, трематод, а також личинок оводів. Має системну дію. Дійним та вагітним тваринам за 30 днів до отелення препарати клозантела не призначаються.