Дуже часто з-поміж багатьох критеріїв вибору ігрової платформи одним з головних стає особливість управління, за яку відповідають миша та клавіатура на ПК та геймпади на консолях. Попри універсальність цих пристроїв існують окремі ігри, що розроблялися саме з урахуванням того чи іншого типу управління.
Переваги для ПК-геймерів
До масового поширення консолей на ринку та протягом певного періоду адаптації геймерів до нових девайсів прийнято було вважати, що поєднання миші та клавіатури у будь-якому випадку має кращий вигляд та зручніше. В окремих випадках це безсумнівно так - наприклад, шанувальники азартних ігор без проблем можуть запустити улюблений слот на VIP casino UA, проте грати у нього значно простіше саме на ПК або смартфоні, аніж на геймпаді.
Найчастіше до переваг ігор на ПК відносять ігри у жанрі стратегії, які потребують великої точності, налічують безліч одночасних процесів на одному екрані та активних вікон. Також за суворе розділення аудиторії між ПК та консолями часто виступають прихильники динамічних шутерів:
- CS:GO;
- Call of Duty: Warzone;
- Fortnite.
Вважається, що на боці тих, хто керує грою за допомогою миші, більша точність та швидкість реакції на події на екрані.
Коли кращий вибір - це геймпад
Розробники геймпадів намагаються забезпечити максимально глибокий досвід ігровий досвід, повʼязуючи окремі функції ігор та можливості контролера. Наприклад, DualSense від PS дозволяє буквально відчувати те, що відбувається на екрані, а окремі розробники гри беруть за основу саме управління геймпадом.
Багато гравців погоджуються, що геймпади є оптимальним вибором для гри у перегонові або спортивні симулятори. Наприклад, у першому випаду це зможе гарантувати біль плавне управління та контроль машини, а у другому розташування всіх необхідних кнопок у потрібному місці.
Геймпад ідеально підходить для платформерів, файтингів та інших ігор, де швидкий доступ до кількох кнопок є критичним. Наприклад, ігри на кшталт Street Fighter або Super Mario значно зручніше грати з геймпадом. Вони також надають додатковий ігровий досвід через тактильний зворотний зв’язок та адаптивні тригери, що робить гру більш захоплюючою та реалістичною.