Інструменти штучного інтелекту спричинили справжню технологічну революцію та стали трендом у розробці розумних пристроїв на найближчі роки, проте технологія все ще не бездоганна, а спеціалісти в усьому світі радять ставитися до нових можливостей критично.

Безпека та відповідальність

У світі продовжується експансія штучного інтелекту - буквально будь-які сучасні технологічні розробки рідко обходяться без додавання сучасних функцій, в основі яких лежать складні обчислення на основі ШІ. Особливо вплив технологій став помітним у галузі розваг - наприклад, все більше онлайн казино на кшталт https://elslots.com.ua/ оптимізують загальну роботу завдяки штучному інтелекту, а провайдери використовують його під час розробки нових азартних ігор.

Проте характерним є також те, що велика кількість проєктів на базу ШІ зазнає невдачі через відсутність реальної практичної користі попри великі витрати на етапі розробки. Також чимало питань виникає у звʼязку з використанням цих технологій для створення шкідливого програмного забезпечення або навіть кіберзлочинів.

Експерти також наголошують на відсутності належної прозорості, адже деякі системи ШІ, зокрема ті, що базуються на глибокому навчанні, є «чорними ящиками», тобто їх важко зрозуміти навіть для розробників. Це дозволяє уникнути відповідальності за можливі негативні наслідки їх застосування.

Неточність та етичні питання

Попри всі нові можливості та спрощення роботи з інформацією використання різноманітних чат-ботів та асистентів все ще супроводжується помилками. ШІ не завжди здатний правильно зрозуміти контекст або наміри користувача, особливо в складних ситуаціях, що може призводити до помилок у висновках чи рішеннях, а серед інших недоліків часто називаються відсутність креативності та непередбачуваність.

Важливість етичних питань навіть змушує приймати окремі закони, що регулюють його використання штучного інтелекту через низку загроз:

  • Порушення особистих кордонів;
  • Упередження та дискримінація;
  • Загроза для особистих даних.

Створення великої кількості діпфейків та іншої неправдивої інформації суттєво впливає на інформаційний простір, тому великі корпорації сьогодні активно вживають заходів, щоб користувач легко міг відрізнити такий контент.