Електронна комерція, логістичні оператори, виробництва — ці та інші види бізнесу передбачають наявність власних активних складів, та служб доставки. Через високу конкуренцію на ринку виграє той хто працює швидше, якісніше та може пропонувати унікальні послуги, наприклад, доставку у конкретний відрізок часу. Організувати чітку роботу компанії виключно за допомогою працівників та робочої сили — дуже важко. Людський фактор призводитиме до постійних помилок, затримок в роботі, зривів поставок та інших неприємних фактів, які негативно впливають на репутацію компанії. Щоб масштабуватися та залишатися гідним конкурентом потрібно інвестувати в продукти, які дозволяють автоматизовувати ключові робочі процеси. Пропонуємо розглянути п’ять інноваційних продуктів (ПЗ та обладнання), у які інвестує сучасний бізнес в Україні та світі.
WMS система (для автоматизації складу)
Зазвичай автоматизація складу починається з WMS системи від компанії UIS https://uislab.com/uk/. Це програмне забезпечення, яке підходить для складських приміщень площею понад 1000 м2 й дозволяє автоматизувати всі щоденні рутинні процеси, такі як прийом товару, комплектація замовлень, відвантаження посилок тощо.
Серед особливостей системи:
- Доступна для повної купівлі або ж для оренди (SaaS).
- Постачається разом з обладнанням: сканери та принтери штрих кодів, витратні матеріали (стрічки) тощо.
- Швидко налаштовується та легка в освоєнні. Для того, щоб братися до роботи з ПЗ достатньо пройти короткий інструктаж.
Серед інших корисних функцій системи — автоматична інвентаризація, контроль за продуктивністю працівників тощо.
Pick by Light система (для автоматизації візуального сортування)
На відміну від попереднього продукту цей не є програмним забезпеченням, а повноцінним обладнанням, що виглядає, як металевий стелаж з поличками/комірками.
Кожна комірка обладнана світловим індикатором, й це обладнання придумано для того, щоб спростити процес візуального сортування різноманітних деталей, чи комплектуючих до замовлення.
Особливості продукту:
- Модульна конструкція. Тобто стелаж може бути різного розміру та з різною кількістю комірчик будь-якої місткості. Все залежить від того, що буде комплектувати замовник.
- Постачається з усім супутнім обладнанням: сканери, за необхідності робочі планшети тощо.
- Працює у двох напрямках: розміщення товару, тобто працівник підходить до стелажа, сканує товар і поміщає його у ту комірчину над котрою загориться індикатор. Та забір товару, коли працівник сканує на планшеті штрих код і забирає потрібний товар з комірчини, над котрою знову ж засвітиться лампочка.
Є базова версія продукту, а також з додатковими опціями, наприклад, контроль готового замовлення.
Автоматичні сортувальні лінії (для автоматизації сортувальних процесів)
Мова про модульний конвеєр, який складається з чотирьох модулів:
- Операторський стіл;
- сенсорні ваги;
- металеві штовхачі;
- контейнери.
Обладнання продумане для швидкого та ефективного сортування різних вантажів по контейнерах. Для роботи з конвеєром потрібно кілька людей: оператор, який перебуватиме за столом та маркуватиме, чи сканувати посилки. Й кілька працівників, що у хаотичному порядку завантажуватимуть ці посилки на стрічку. Далі система все зробить самостійно. Протягом години такий конвеєр може відсортувати до 5000 одиниць продукції.
TMS (автоматизація логістики)
Цей продукт дуже схожий на вищезгадану WMS систему, адже це також програмне забезпечення, яке можна купити або ж взяти в оренду.
Серед ключових функцій системи:
- Планування та екстрене перепланування маршрутів для кур’єрів.
- Можливість пропонувати клієнтам доставку в межах конкретного часу/дня.
- Контроль за переміщенням кур’єрів в межах реального часу.
Продукт здатен якісно та ефективно організувати весь ланцюжок поставок від відправника до отримувача.
Metrix (для автоматичного вимірювання і зважування вантажу)
Дане обладнання буде корисним й на складі й у відділі логістики. Тобто всюди, де є задача зважувати й вимірювати обсяги посилок/вантажів. Це кропітка праця й дуже часто компанії нехтують цим, вказуючи приблизні габарити вантажу. В перспективі це негативно відображається на вартості доставки.
Також обладнання буде корисним для контролю ваги отриманих посилок та звірення отриманих даних з тими, що вказав відправник.
Всі ці продукти тепер можна замовити й в Україні, що провокує на них високий попит. Все через значно доступнішу вартість порівняно з іноземними аналогами. Для порівняння WMS чи TMS система від UIS коштуватиме вдесятеро дешевше ніж ідентичний продукт європейського, чи американського виробництва.