Сьогодні професія SMM-менеджер стає все затребуваніша і все більше людей хочуть стати фахівцями у цій сфері. Тому SMM-курсів зараз можна знайти чимало. Але на чому потрібно акцентуватись, щоб обрати дієве навчання: теорії чи практиці? Нумо розглянемо обидві сторони медалі.
Теорія — база та фундамент
Теоретична частина дає зрозуміти основні принципи та концепції в SMM. Це немов азбука, яка потрібна нам для того, щоб в майбутньому складати слова, або, як в нашому випадку, використовувати знання для отримання нових ідей та досвіду.
Бо одразу практикуватись, звісно, круто, але коли ви маєте базові знання, швидше будете розвивати свою експертність. Бо це як мапа, яка покаже напрям руху. Бо блукати незвіданими стежками якось не дуже хочеться.
То яку теоретичну базу повинен знати SMM-спеціаліст?
-
Аналіз цільової аудиторії, конкурентів, ніші: Це допоможе зрозуміти, куди рухатись далі, як залучати аудиторію, що її цікавить, переймати практики та досвід конкурентів тощо.
-
Особливості та алгоритми соціальних мереж: Плейсменти та функціонал в різних соцмережах відрізняється, тому важливо розуміти особливості та алгоритми кожної: Instagram, Telegram, Facebook, TikTok тощо.
-
Стратегія та аналітика: Бо це саме те, що і допомогає досягати результатів та цілей за допомогою ведення соцмереж.
-
Технічна сторона створення контенту. А тут про використання застосунків для монтування відео, графічних та фоторедакторів тощо.
Тому без теоретичної підготовки важко зрозуміти, як працює SMM і що впливає на його розвиток. Але знову, лише вчити теорію не достатньо, щоб стати експертом. Бо клієнти цінують саме досвід та кейси.
Практика
Практична частина дозволяє застосувати теоретичні знання на реальних прикладах. Тобто коли ви вже знаєте основи й пробуєте застосувати набуті знання на практиці. А далі що більше практикуватиметесь, то більше розвиватимете свої навички.
-
Створення контенту: Коли ви знатимете, де створювати контент, як керувати увагою користувачів за допомогою дизайну на макеті, підбирати актуальні теми, які відгукуватимуться аудиторії, зможете залучати аудиторію за допомогою контенту.
-
Планування та стратегія: Коли ви знатимете, як її створювати й що до неї входить, зможете побудувати як довгострокову, так короткострокову стратегію, яка допоможе досягати цілей.
-
Аналіз результатів: І вже зможете аналізувати результати на практиці: що сподобалось аудиторії, що ні та як це можна виправити.
Тому практика допомагає закріпити знання і створити необхідні навички. Саме тому на курсах так важливо, щоб давали не лише вчити теорію, а й можливість практикуватись.
До слова, СММ курс від Kukurudza дозволяє одразу закріплювати знання на практиці. Тому випускники до кінця навчання створюють власне портфоліо з кейсами, яке допомагає продемонструвати їхні навички потенційним клієнтам. А деякі студенти знаходять роботу навіть ще під час курсу.
Що важливіше?
Обидві сторони медалі важливі: і теорія, і практика. Вони доповнюють одне одного і допомагають розвивати експертність та навички. Теорія дає можливість зрозуміти основи та зекономити час на їхнє дослідження, а практика дозволяє застосувати ці знання й отримати реальний досвід.
Тому найкращі SMM-курси поєднують в собі обидва елементи. І коли ви обираєте курс, то звертайте увагу на те, щоб у вас була можливість відпрацьовувати теорію практично. Бо тільки тоді ви зможете отримати максимум результату від навчання.