Вибір матеріалу пам’ятника

Компанія “Oskard” виготовить пам’ятник на могилу з натурального каменю - граніту, мармуру згідно всім вашим побажанням. Але найнадійнішими та довговічними вважаються пам’ятники з граніту.

Властивості граніту, завдяки яким пам’ятники служать багато років:

  • стійкість до дії зовнішнього середовища
  • стійкість до перепадів температур
  • мінімальне вологопоглинання
  • природний блиск
  • міцність

Вибираємо форму пам’ятника

Пам’ятник на могилу буває в багатьох різних видах: прямокутні, фігурні, обеліски, статуї чи скульптури.

  • Прямокутний пам’ятник є прямокутною плитою полірованою з усіх боків. Це класичний варіант пам’ятника, хоча замовляють його досить рідко – здебільшого зупиняють свій вибір на фігурних пам’ятниках. Але слід зауважити, що прямокутний пам’ятник на могилу є найдешевшим варіантом.
  • Фігурний пам’ятник на могилу має нерівні форми, як правило, це гнучкі плавні вигини, іноді це гострі кути або складні фігури. Деякі грані пам’ятника поліруються, надаючи форму багатогранності. На фігурному пам’ятнику можуть бути зображені різні форми, такі як хрести, дерева, птахи та інші фігури.
  • Обеліски являють собою вертикальні споруди з граніту, що зменшуються до верхівки. На обеліск зазвичай наносять ПІБ та дату смерті, рідше на обеліск наносять фотографії.
  • Статуї чи скульптури встановлюють на могилу дуже рідко, оскільки вартість таких виробів починається від кількох сотень тисяч залежно від розміру статуї. Іноді виготовлення статуї йде кілька місяців. Спочатку виготовляється ескіз або зразок у зменшеному вигляді, а лише потім після погодження із замовником, приступають до виготовлення статуї у повному масштабі.

Вибір портрету на пам’ятник

Гравіювання або фотокераміка

Портрети, що наносяться на пам’ятник на могилу, бувають трьох основних видів: гравіювання, фотокераміка та фотоскло. Гравіювання в свою чергу ділиться на ручне гравірування та механічне. Якщо гравірувальник помиляється, то намальоване гравіювання вдасться зняти лише новим поліруванням пам’ятника. Також якість гравіювання залежить від якості фотографії - чим більша роздільна здатність фотографії, тим краща якість.

  • Механічне гравірування виконується спеціальним верстатом - ударним гравірувальним верстатом або лазером. Зображення фотографії попередньо завантажується на комп’ютер. Заготовка для пам’ятника встановлюється на платформу верстата і наносить зображення на поверхню граніту.
  • Фотокераміка – це керамічна пластина, з нанесеним на неї кольоровим зображенням людини. Фотографія кріпиться поверх пам’ятника на спеціальний клей.
  • Фотоскло – виготовляється шляхом запікання під високим тиском та температурою зображення надрукованого на склі та загартованого під УФ лампами.

Вибираємо варіанти гравірування ПІБ та дати

Гравірування ПІБ і дати може бути нанесена на пам’ятник на могилу різними шрифтами. Вибираючи шрифт радимо звернути увагу на прості шрифти. Рукописні шрифти незручно читати, а деякі буквосполучення станоються не зовсім зрозумілими.

Вибираємо епітафії на пам’ятник

Епітафія це коротка фраза, розміщена на пам’ятнику. Суть епітафії піднести вшанування покійному, можуть згадуватися його заслуги, а також родичі можуть показати свою любов і повагу. Наноситься епітафія на лицьовій стороні або на звороті пам’ятника.

Спеціалісти компанії “Oskard” проконсультують по всім вашими питанням та допоможуть Вам гідно оформити місце поховання вашої близької покійної людини.