Не кожен курорт у Карпатах може похвалитися тим, що до його готелів та санаторіїв приїжджають відпочивальники протягом цілого року. Для цього необхідно мати не лише природні джерела мінеральних вод, а й добре розвинену медичну та туристичну інфраструктуру. Східниця, одне з таких містечок, які мають усі необхідні умови для відпочинку дорослих, дітей та людей похилого віку. У кожний із сезонів оздоровлення у санаторіях Східниці можна доповнити різноманітними розвагами та культурною складовою.

Весна на курорті Східниця

У перший місяць, залежно від погодних умов, тут ще лежить сніг та востаннє можна насолодитися поїздкою на лижах, сноуборді або санчатах. Але необхідно бути готовим до того, що мокрий сніг не приносить такого яскравого задоволення, як у морозний зимовий період. Санаторій з лазнею або СПА-комплексом буде у пріоритеті, оскільки дозволить після фізичних навантажень прогріти тіло та повністю виключити застудні захворювання.

У другій половині весни курорт стрімко набирає популярності. Люди прагнуть потрапити на профілактичний відпочинок, щоб компенсувати нестачу корисних речовин в організмі за допомогою вживання мінеральної води та комплексного санаторного харчування. Урізноманітнити відпочинок можна одноденними поїздками до Трускавця чи Львова.

Літній відпочинок у Прикарпатті

Найкраща пора для сімейного відпочинку від міської метушні та нескінченної роботи. Якщо вибрати для відпочинку один із санаторіїв, можна навіть не готувати щодня їжу та не займатися прибиранням у номері. Але при цьому розраховувати на повноцінне профілактичне лікування для дорослих та дітей. До основних переваг вибору літнього періоду для приїзду до Східниці варто виділити:

  1. Повсякденні прогулянки містом та за його межі.
  2. У літній період працюють відкриті плавальні басейни.
  3. Дітям доступні не лише ігрові кімнати, а й майданчики на вулиці.
  4. Поїздки основними природними пам'ятками;
  5. Особливо цікаво побачити середньовічне місто Тустань.

Також для любителів активних видів спорту в літній період доступні рафтинг - спуск на спеціальних надувних плотах по гірських річках. Поїздки спеціальними гірськими маршрутами на квадроциклах. Сім'я може орендувати гірські велосипеди, щоб розширити географію поїздок місцевістю, баз залучення автомобілів таксі та громадського транспорту.

Осінній відпочинок у санаторіях Східниці

Перша половина сезону відрізняється повільним зниженням температури в денний період, але можливими заморозками вночі. Восени, в навколишніх лісах, особливо багато білих грибів, ліщини та ягід, які збирають не лише місцеві жителі, а й активні гості курорту. Повсякденні прогулянки в осінній період, це окрема категорія насолод для любителів природи. В окремі дні повітря настільки чисте, що з вершин гір можна побачити на кілька десятків кілометрів уперед. Як і раніше, доступні прокатні велосипеди, квадроцикли та електричні самокати.

Друга половина осені відрізняється спокоєм, немає особливо великої кількості відпочивальників, та можна насолодитися відпочинком, якщо ви втомилися від суспільства. Осіннє меню в ресторанах, кафе та їдальнях особливо багате на м'ясні страви та гриби. Їх додають практично у кожну страву. Але, не варто зловживати важкою їжею, якщо основна мета приїзду до Східниці – повноцінне лікування органів травлення, печінки або нирок.

Зима на бальнеологічному курорті

З приходом грудня у місті вже лежить сніг, та з кожним днем поступово накопичується. У середньому гірськолижні витяги починають працювати з середини першого зимового місяця. Але, можуть і раніше розпочати сезон, якщо температурні показники та наявність достатньої кількості снігу дозволяють. Більшість відпочивальників воліє поєднати повноцінний відпочинок у санаторії чи готелі зі СПА-центром. Обов'язково спробувати себе у гірськолижному спорті.

Повноцінне бальнеологічне та апаратне лікування, в зимовий період, ні чим не відрізняється від інших сезонів. Мінеральні джерела досить стабільні за хімічним складом. Персонал уважно ставиться до потреб своїх гостей. Індивідуальні програми лікування супроводжуються додатковими, косметичними процедурами, щоб повернути як здоров'я, так й привабливий зовнішній вигляд.

На який термін варто приїхати до Східниці

Це досить складне питання, на яке не можна просто відповісти. Для звичайного відпочинку достатньо 2-3 днів провести в санаторії, щоб позбутися накопиченого за тиждень або цілий місяць стресу. Більшість відпочивальників особливо комфортно почуваються після відвідування лазні, сауни або купання в чані просто неба. Саме з цієї причини їм можна рекомендувати санаторії та готелі зі SPA-комплексами.

Профілактичний відпочинок для себе та всієї родини має займати не менше одного тижня, а краще 12 днів. За цей період можна не лише повноцінно відпочити, а й наповнити організм корисними мінералами. Позбавити його токсинів, а діти підвищать показник природного імунітету до простудних захворювань до максимального рівня. Під час профілактики можна їсти практично будь-яку їжу, займатися активними видами спорту та періодично їздити на екскурсії цікавими місцями Прикарпаття. Повноцінне лікування має свої особливості:

  • термін перебування у санаторії Східниці від 14 до 21 дня;
  • необхідно суворо дотримуватись курсу лікування;
  • вчасно вживати мінеральну воду з одного джерела;
  • дотримуватись рекомендованої дієти при деяких захворюваннях;
  • помірна активність, прогулянки, тренажери.

Під час повноцінного лікування не рекомендується пропускати приймання води, фізіотерапевтичні процедури та розбавляти дієту стравами з ресторанів та місцевих кафе. Але, з другої половини терміну перебування в санаторії, лікар може дозволити кілька разів з'їздити на екскурсії, щоб перебування тільки в Східниці не призвело до погіршення морального стану. У персональному номері є все необхідне для тривалого життя в комфортних умовах, але навіть у цьому випадку обмеження на переміщення негативно відбивається на світосприйняття відпочивальника.

На що звернути увагу при виборі санаторію

Основний принцип вибору гранично простий. Санаторій має бути профільним, тобто мати медичний напрямок, який дозволить вилікувати хворобу відпочивальника. Але, частина комплексів має кілька напрямків, що перетинаються. Яка в цьому випадку оздоровниця буде найкращою для відпочивальника? Фахівці рекомендують звертати увагу на додаткові переваги:

  1. Фактичне розташування корпусу щодо джерела.
  2. Наскільки далеко, санаторій знаходиться від центру міста.
  3. Наявність умов для проживання та лікування дітей.
  4. Вартість проживання та лікування в оздоровниці.
  5. Повноцінне чи дієтичне харчування у їдальні, ресторані.
  6. Додаткові об'єкти інфраструктури для відпочивальників.

Усі без винятку санаторні комплекси гарантують якісне опалення номерів у холодну пору року. Забезпечують подачу холодної та гарячої води. Медичне обслуговування та коригування процесу лікування у разі потреби. Східниця – чудове місце для відпочинку та лікування сім'ї з будь-якого куточка України.

Курорт для людей похилого віку

У місті можна зустріти відпочивальників будь-якого віку, від найменших дітей до людей, які прожили не один десяток років в Україні. Але варто враховувати деякі природні фактори, що заважають вільному переміщенню. З іншого боку, перепад висот, найкраще тренування для суглобів під час їх лікування та загальної витривалості організму.

Східниця умовно підходить для людей похилого віку. Місцевість сильно порізана та доводиться підійматися нагору й униз, під час повсякденних прогулянок. Всі санаторії курорту vsesanatorii.com/ua/ мають умови для життя людей похилого віку, але не можуть гарантувати простоту переміщення за межами здравниці. Курорт підходить для такої категорії відпочивальників у теплий час, поки не випав перший сніг, унеможлививши самостійне пересування без ризику падіння на тротуар або дорогу.