Вже декілька місяців йде обговорення можливої ліквідації Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей. За цей час багато експертів висловили свою думку з цього приводу і не всі погоджуються з думкою Кабінету Міністрів про необхідність реорганізації державного регулятора і зміни алгоритму видачі ліцензій. Наразі всі легальні оператори України з рейтингу gazeta.lviv.ua тримали дозволи на свою роботу у КРАІЛ, а Кабмін пропонує зробити цей процес автоматизованим, щоб рішення про надання ліцензії приймалися більш об'єктивно, без людського фактора.

Чому Кабмін вирішив внести зміни в алгоритм видачі ліцензій

За останні три роки головним направленням роботи державного регулятора можна назвати:

  • формування у населення довіри до легальних операторів;
  • пропагування принципів відповідальної гри;
  • контролювання роботи гральних закладів;
  • боротьба з тіньовим ринком в індустрії;
  • видача нових дозволів на роботу нових казино.

І якщо по всім пунктах роботу КРАІЛ можна назвати ефективною, то з видачами ліцензій у 2022 році були декілька неприємних ситуацій, які викликали негативну реакцію у суспільства. Після цього вперше заговорили про реорганізацію КРАІЛ. Адже не можна дозволити, щоб ліцензію на ігрові автомати на гроші http://www.gazeta.lviv.ua/slots/for-money отримав нечесний оператор, який не буде дотримуватися чинного законодавства.

Декілька років знадобилося, щоб оформити ідею в законодавчому полі, підготувати нові постанови та законопроекти. У Кабміні пояснюють необхідність таких змін тим, що виключення людського фактора з процесу видачі дозволів на роботу операторів азартних ігор в Україні зменшить можливість корупційних дій і зробить процес більш прозорим.

Чому експерти вважають це рішення невірним

Голова Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей запевняє, що такі зміни не на часі. Він підтверджує свою думку даними за 2023 рік: було видано всього 6 нових ліцензій на проведення ігрової діяльності в Україні. Попит на отримання таких дозволів дещо впав і тому зараз не рентабельно розробляти нові алгоритми видачі ліцензій в гемблінговій сфері. Іван Рудий впевнений, що є багато інших напрямків, куди можна було б спрямувати кошти та час, що в Кабміні планують витратити на реорганізацію КРАІЛ.

Також Антон Кучухідзе заявив, що для ліквідації державного регулятора немає вагомих підстав. Він наголосив на тому, що від роботи КРАІЛ держава отримала у 17 разів більше коштів, ніж витратила на забезпечення функціонування установи у 2023 році. Якщо припиниться робота Комісії у боротьбі з тіньовим сегментом ринку, то виплати від легальних операторів можуть тільки зменшитися. На думку експертів, від таких кардинальних змін у сфері контролю гемблінгового ринку буде мало користі та лише загостряться деякі проблемні питання.