Не варто недооцінювати українські зими та реалії на дорозі. Зимові випробування значно складніші ніж ви уявляєте. Ожеледиця, заноси, снігопади, шквальний вітер, мороз, шкідливі реагенти, які шкодять таким головним складовим, як кузов автівки, все це кожен зимовий період негативно впливає на авто. Що з цим робити? Наші поради допоможуть вам остаточно підготуватися до зимової їзди та бути готовими навіть до неочікуваного, а розбирання бусів, яким займається наша компанія, забезпечить вас запчастинами.
Зиму потрібно зустрічати не з філіжанкою кави, а з ретельною підготовкою ще до перших ознак заморозків. Що потрібно зробити?
- Пройти техобслуговування на СТО в Києві.
Перевіряти рівень олії, ретельно подивитися на наявність осаду чи інших речовин в ній. При необхідності пройти повне ТО на перевірянній станції техобслуговування. Таку пораду дають автомобилисти з великим досвідом водіння. Кожен майстер на сервісу вже знає стан автівки постійних клієнтів, тому наперед зможе вас повідомити про наявність поломки чи якихось негараздів.
- Зимова гума.
Не варто ризикувати життям на літній гумі взимку. Такі речі недоцільні! Зимова гума добре переносе низькі температури, має гарне зчеплення з асфальтом, а при екстрених випадках допомагає швидко маневрувати та протидіяти вірогідності ДТП.
Зимові шини мають краще покриття, стійке до всіх погодних умов в цей період року. При необхідності можна установити шиповані шини, вони забезпечують безпечну їзду за містом, там, де зовсім немає доріг, чи погодні умови такі, що дорога це суцільне дзеркало через ожеледицю.
- Перевіряти роботу акумулятора.
Перше про що треба дбати взимку це про наявність робочого акумулятора. Ця значна автомобільна батарея перша страждає при низьких температурах на вулиці. Заряд може знизитися або зовсім розрядитися. Щоб це не стало для вас зненацька, перед кожною поїздкою треба перевірити заряд акумулятора. Для цього не шукайте щось особливе як наприклад, купити запчастини у високий сезон. З цією задачею справиться простий тестер автомобільного акумулятора. Своєчасно робить профілактичні заміри. Крім цього, слідкуйте за строком експлуатації акумулятора. Залежно від виробника він різний, від 3 до 5 років. Купити нову батарею на автівку краще восени, коли у продажу свіжі моделі.
- Залийте повний бак палива.
В умовах зими залишитися з порожнім баком не хоче жоден водій. Паливо це не тільки рух, це ще джерело тепла. Важно заливати якісний бензин, з високим октановим показником. Так автівка не заглохне, можна швидко зробити безпечний маневр чи набрати швидкість при обгоні.
Напівпорожній бак взимку це небезпечно! Є ризик виникнення конденсату. А вода та бензин не кращі друзі один одному. Ніколи не доводьте щоб стрілка бака була на нулі при низьких температурах за вікном. Якщо вода потрапить через конденсат в паливопровід і згодом там благополучно замерзне, це виллється у велику халепу. Такого типу автомобільний ремонт на СТО буде коштувати велику ціну. Не треба нехтувати правилами їзди взимку.
- Подбайте про наявність антифризу.
Ця редина дуже важлива для роботи всієї паливної системи. Літом вона зберігає двигун від перегріву, а взимку допомагає йому не замерзати. Оптимальним співвідношенням води та антифризу є 50:50. Такий рівень в радіаторі збереже автівку від морозу навіть при -40 градусів за Цельсієм.
- Відредагуйте направлення світлового променя фар.
Гарний огляд в дорозі надає перевагу водію у будь-яку пору року та світловий час. Це досягається шляхом регулювання положення фар. Майте на увазі, що якщо збільшується вага автівки, змінюється напрямок і світлового променя фар.
Слідкуйте за станом автомобільних фар, при необхідності робіть профілактичні заходи - чистіть їх від бруду та дрібних пошкоджень шляхом полірування. Якщо є потреба замінить лампи на більш сучасні.
- Перевірте всі патрубки та ремені під капотом.
- Майте набір для швидкого ремонту в дорозі.
- Зробіть заміну двірників та слідкуйте за наявністю рідини для очищення лобового скла.
Деякі автомобілісти беруть з собою ще запаску, сіль чи лопату, теплі ковдри та запас їжі. Подумайте про набір виживання, якщо планується поїздка в поганих умовах - очікується снігопад, шквальний вітер чи густий туман.
Як бачимо підготовка авто до зими не така і складна. Головне це робити вчасно і не нехтувати правил дорожнього руху та своєчасно проводити сервіс. Мудрий готує сані влітку! Будь здорові.