Для українців все ще залишається актуальним питання працевлаштування за кордоном. Польща – одна з найближчих і безпечних країн, куди можна поїхати. Схожість мови та культури дає можливість влаштуватися без досвіду, освіти та знання мови. Ринок праці в цій країні може запропонувати вакансії з мінімальними вимогами до кандидатів.

Ким можна влаштуватися в Польщі та основні вимоги

Безкоштовні вакансії на сайті по працевлаштуванню допоможуть зорієнтуватися на ринку праці Польщі. Знайти роботу можливо й висококваліфікованим спеціалістам, і людям без досвіду та освіти. Найчастіше українці працюють на роботах по веденню домашнього господарства, на будівництві та на полях. 30% українців працюють на висококваліфікованій роботі.

Найпопулярніші професії:

  • ІТ;
  • медицина;
  • водії;
  • економісти;
  • будівельники;
  • різні робочі спеціальності.

Найбільше заробляють працівники у галузі IT та старший медичний персонал. Далі водії-далекобійники, економічні спеціалісти й будівельники.

У жінок велику популярність займають вакансії доглядальниці, няні, помічниці.

Дипломи також можуть знадобитися. Якщо професія актуальна та є попит, можна підтвердити диплом і отримати висококваліфіковану роботу з більшою оплатою праці. Необхідний рівень мови вказується у вакансіях, і треба звертати увагу на нього. Є багато робіт, де знання не є обов'язковим. Але якщо робота пов'язана зі спілкуванням, треба її знати.

Приклади актуальних вакансій у Польщі

Оператор продукції – вакансія для чоловіків та жінок. Житло можна самостійно винаймати, або його може надати компанія. Оплата за житло буде зніматися із заробітної плати або ж частково компенсуватися при самостійному винайманні. Графік – 12 годин, понеділок – субота, без досвіду. Треба контролювати обладнання, на якому виготовляються товари, робочий день 8-12 годин, денні та нічні зміни, 6 днів на тиждень, дрібні деталі, контролювати якість деталей, пакувати.

Швачка – денні зміни, 10 годин робочих, 6 днів на тиждень. Досвід роботи на виробництві від 1 року, загальний досвід швачки – від 3 років. Треба шити чохли для меблів і робочий одяг. Це актуальна вакансія для жінок, які виїхали через війну. Польща допомагає й з соціальним житлом, і з грошовою допомогою. Але все одно у жінок є великий запит на роботу. На швейному виробництві працюють також і чоловіки, але у виготовленні чохлів.

Пакування засобів гігієни підійде для жінок і чоловіків, робочий день до 12 годин, вдень і вночі з понеділка по суботу. Треба викладати пусті пляшки на конвеєр для наповнення, перевіряти якість наповнення кришок, стікерувати, пакувати й підготовлювати товар на склад.

Отже, ринок праці надає можливість українцям працювати й отримувати заробітну плату як з досвідом роботи, так і без нього.