27 грудня 2023 року, Кабмін ухвалив Нацстратегію доходів України до 2030 року. Зокрема, це сприяло виконанню одного з важливих зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом. Але, після цього почали з’являтися чутки про появу податку 18% на будь-які грошові надходження на картки українців.

Цю інформацію відразу почали спростовувати представники Верховної Ради та Мінфіну. Зокрема, у Міністерстві фінансів дали чітке роз’яснення щодо розділу 4.3.1, у якому йдеться про реформу спрощеного оподаткування. З метою покращення настрою, можна скористатися бонусом https://rcgroup.com.ua/bonuses/ та почати грати у слоти без зайвих витрат.

Детальна відповідь Мінфіну щодо податків на грошові надходження

Не дивно, що зараз українці сприймають “у штики” будь-які дані щодо появи нових обов’язкових зборів. Тож, щоб заспокоїти людей, інформацію щодо появи 18-відсоткового збору на операції між картками, спростував Мінфін. Там повідомили, що є два важливих нюанси з приводу розділу 4.3.1:

  • Текст не містить тези щодо будь-яких отриманих коштів звичайною людиною (фізособою);
  • Доходи, що отримуються поза межами бізнес-діяльності, підлягають оподаткуванню за чинними нормами (тобто, згідно 4 розділу Податкового кодексу).

Враховуючи це, людям не варто нервувати через появу нового збору, тому що його ніхто не збирається вводити. Тож, взагалі ці чутки не відповідають дійсності. Також, у відомстві підкреслили, що Національна стратегія доходів є комплексним та структурованим документом, який потрібно вивчати уважніше.

У підсумку, Мінфін додав, що будь-які зміни у податковому законодавстві потребують ретельного опрацювання. Тобто, для цього залучається багато людей, включно з представниками бізнесу та звичайними громадянами. При цьому фундаментальні реформи неможливо ввести в дію без попередніх обговорень та затверджень.

Суми, які можуть стати об’єктом фінансового моніторингу у 2024 році

Хоча податків у 18% не буде, банківського фінмоніторингу це не скасовує. Тобто, у системі фіксуватимуться усі транзакції, що є більшими за чинний ліміт. Але, й тут існують власні особливості, наприклад, згідно з законом про фінмоніторинг, готівкові перекази понад 5 000 грн можуть контролювати, але не посилено.

У березні 2022 року Нацбанком було прийнято постанову №60. Вона зумовлює посилений банківський контроль за людьми, що переказують або отримують 400 тис. грн або більше. Щобільше, у межах вимог НБУ, українські банки мають змогу встановлювати власні ліміти.