Імунітет закладається ще у внутрішньоутробному періоді розвитку. Мама зустрічається з вірусами та бактеріями. Організм виробляє антитіла, які зі струмом крові через плаценту потрапляють до дитини та створюють захист материнськими антитілами. Під час грудного вигодовування частина антитіл передає захист малюкові та підтримує його здоров'я до певного віку. Найпершим і найважливішим у справі зміцнення імунітету є грудне вигодовування. Найкращий спосіб захистити дитину - якнайдовше годувати грудьми, по можливості. Коли кількість антитіл виснажується, дитина стикається з бактеріями та вірусами, тоді й починається формування особистого імунітету. Формується за рахунок вироблення антитіл і клітин пам'яті так званий клітинний імунітет.
Для підтримки імунітету фахівці радять регулярно приймати вітаміни та препарати для підтримки імунітету. На сайті https://likie.ua/ ви знайдете більше рекомендацій щодо вибору ліків для імунітету, а також зможете забронювати ліки 24/7 в будь-якій аптеці міста та України.
Щоб допомогти дитині бути захищеною, потрібно дотримуватися найпростіших і найдоступніших принципів здорового способу життя для дитини:
- Грудне вигодовування (в ідеалі до 2,5 років або вигодовування адаптованими дитячими сумішами, що містять захисні речовини, що допомагають сформувати імунітет.);
- Збалансоване харчування дитини, в якому дотримується баланс білки/жири/вуглеводи, а також включені вітаміни та мінерали;
- Прогулянки на свіжому повітрі та загартовування, рухова активність.
Фізіологічно організм дитини влаштований таким чином, що слизові схильні до прикріплення вірусів і бактерій, тому що місцевий імунітет знижений через вік. Такі захворювання неминучі, інакше імунітет нічого очікувати вироблений, не сформується іншим способом, не з'являться клітини пам'яті і антитіла. До певного віку, в середньому до 5 років, діти хворіють до 8-10 разів на рік на респіраторні вірусні захворювання. Головне, щоби хвороба протікала без ускладнень.
Природні захворювання та своєчасна вакцинація формують імунітет. Вакцинація повинна проводитись у календарному графіку щеплень, з урахуванням фізіологічних особливостей маленького організму та протипоказань. Все це потрібно, щоб до моменту, коли дитина потрапить до дитячого колективу, вона набула захисту від основних серйозних захворювань (кір, дифтерія, правець, кашлюк, краснуха, гепатит, пневмококова та гемофільна інфекції).