Заступник голови Національного банку України Дмитро Олійник в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив, що майже 40% усього еквайрингу в країні формується віртуальними гральними закладами.

Як зазначив представник Нацбанку, обсяги безготівкових платежів у сегменті азартних ігор України сягають близько 5 млрд грн щотижня. Настільки великі обороти означають і значні податкові відрахування для бюджету. Однак відстежити всі транзакції поки що неможливо.

"Учасники ринку часто використовують схему розірваного p2p-переказу, коли неможливо заздалегідь встановити сторони транзакції", - пояснив Олійник.

І тим часом, за словами заступника глави НБУ, податкові надходження поточного року сильно зросли порівняно зі зборами роком раніше. Обсяги надходжень від популярних онлайн-казино, список яких можна знайти тут, цього року вже перевищили 6,5 млрд грн. Причому тільки за минулий місяць до скарбниці було сплачено на 300 млн грн більше, ніж за весь минулий рік.

Такий успіх, за словами Олійника, став можливим завдяки спільній роботі НБУ, Служби безпеки України (яка, до речі, вкрай зайнята основною проблемою країни), а також Бюро економічної безпеки.

Чиновник також зазначив, що трафік угод у гральній сфері продовжує вивчати регулятор. Олійник запевнив, що порушення буде розкрито і на них відповідним чином відреагують. Заходи впливу, як зазначив представник НБУ, будуть опубліковані на сайті відомства.

Інформацію про виявлені порушення, як повідомив журналістам заступник голови Нацбанку, передають у Бюро економічної безпеки, Держфінмоніторинг і Державну податкову службу.

Нагадаємо, що азартні ігри в Україні отримали легальний статус 2020 року відповідним рішенням Верховної Ради. Це дало змогу вивести частину грального бізнесу з підпілля й обкласти податками. Крім платежів до бюджету, гральні заклади, які бажають працювати офіційно, зобов'язані щороку продовжувати ліцензії, які видає офіційний наглядовий орган КРАІЛ.

Водночас чимало гральних закладів у країні все ще працюють без ліцензії, що дає їм змогу не сплачувати податки до бюджету, а також не дотримуватися обмежень, які наклав регулятор. Обмеження ці стосуються насамперед правил реклами азартних ігор. Крім цього, віртуальні гральні заклади без ліцензії не несуть відповідальності за недотримання принципів відповідальної гри.