Для встановлення діагнозу «аутизм» лікарям зараз достатньо провести лише спостереження за поведінкою дитини. Постановка діагнозу в перший рік життя вважається досить складною задачею, адже поведінка малюка з РАС мало чим відрізняється від поведінки здорових дітей. Дитина пізнає світ, дивиться у вічі, реагує на оточуючих. Нині західні вчені займаються дослідженнями, які дадуть відповідь, як помітити перші симптоми дитячого аутизму. У зазначених дослідженнях беруть участь також батьки, які мають старших дітей з цим діагнозом.

Чинники, що сприяють розвитку аутизму

У сім'ях, де вже є дитина з аутизмом у Миколаєві, ризик народження кожного наступного малюка з таким самим діагнозом дуже високий.

Вчені виділили фактори, що підвищують ризик розвитку аутизму у дітей. До них відносяться:

  • вік батьків
  • генетичні особливості
  • хвороби, що виникають у жінки під час вагітності.

Щоб проводити лікування аутизму у дітей, в медичному центрі Мардалейшвілі зібрано найкращий штат висококваліфікованих лікарів Грузії. Враховуючи ту особливість, що аутизм, на думку лікарів, є загальним розладом розвитку дитини, кожен малюк із цим захворюванням гостро потребує турботи, уваги психологів, педагогів, лікарів та батьків.

Головна роль в діагностиці, в підборі терапевтичного курсу приділяється лікарю-психіатру. Корекція дитячого аутизму в Миколаєві відбувається в кілька етапів, на кожному з яких з дитиною займаються вузькопрофільні фахівці: психологи, генетики, неврологи, дефектологи, логопеди.

Методи визначення дитячого аутизму

Аутизм можна називати розладом формування головного мозку. Відповідно, при цьому стані відзначається негативний вплив на увагу, мислення, поведінку, сприйняття, соціальні навички. Розглянувши ширину клінічних проявів розладу, грузинські лікарі виділили групу станів РАС (розлад аутичного спектру). До неї включено атиповий аутизм, синдром Ретта, аутизм, синдром Аспергера.

Говорити про наявність у дитини аутизму лікарі можуть після виявлення наступних ознак:

  • монотонність мови
  • відсутність вказівного жесту
  • складнощі в іграх з однолітками
  • затримка мовного розвитку
  • відсутність прояву емоцій
  • складність у звертанні за допомогою до дорослих
  • відсутність емоційного зв'язку з матір'ю, членами родини.

Детально ознайомитись із усіма ознаками РАС ви зможете на сайті autism-mmc.com.ua. Грузинські лікарі рекомендують для своєчасного виявлення аутизму уважно спостерігати за малюком, відзначати будь-які нетипові прояви у поведінці. Тільки так батьки зможуть запідозрити розлад у розвитку у перші 1,5 – 2 роки життя дитини та вчасно звернутися за кваліфікованою допомогою.

Діти з аутизмом у більшості випадків не розмовляють, у цьому проявляється відставання їхнього мовного розвитку від однолітків. До 2-х років мовний запас дітей-аутистів досить бідний (до 20 слів). Після 3 років хвороба проявляється складністю у комбінуванні слів, можливе створення нових, власних слів. Хоча найчастіше діти з аутизмом рідко користуються засобами спілкування.

Лікарі зазначають, що діти-аутисти говорять про себе у третій особі, не використовують у мові звернення, особисті займенники. Через недостатність емоцій вони рідко посміхаються, їм не властиво тягнутися на руки до батьків, навпаки, малюки можуть протестувати проти обіймів, спроб взяти їх на руки. Лікування розладу аутистичного спектру у дитини в Миколаєві рекомендовано розпочинати відразу ж після виявлення, постановки точного діагнозу, адже такій дитині важко перебувати у суспільстві. Згодом дискомфорт може змінитися почуттям тривоги за інших людей.