Вже не один відомий лікар вказував на те, що наразі отримати денну норму корисних речовин з продуктів харчування нелегко. Це обумовлено декількома факторами. Зокрема, довгим терміном транспортування окремих товарів в магазини, вирощування з порушенням норм, виснаження ґрунтів та інші чинники.
Все це призводить до того, що в людей іноді виникають дефіцити корисних речовин. В таких випадках можуть допомоги якісні вітаміни та мінерали від перевірених виробників. Проте, як і будь-які інші препарати, вони мають певні особливості застосування. Саме тому, перед покупкою потрібно з’ясувати, чи потрібні вони, та на які критерії орієнтуватися в процесі вибору.
Як дізнатися про дефіцит вітамінів та мінералів?
Корисні добавки зараз приймає багато людей. Хтось обирає тонізуючі комплекси, хтось купує препарати з заспокійливим ефектом, а хтось хоче за допомогою вітамінів посилити свій імунітет. Важливо, що деякі з таких людей часто ділять своїми враженнями та навіть надають певні рекомендації. Це в багатьох випадках стає стимулом до покупки вітамінів та мінералів.
Проте, перш ніж слідувати чиїсь пораді, варто впевнитися в тому, що вам потрібні ці добавки. Цей крок є обов’язковим, оскільки вони стануть марною витратою коштів, якщо немає дефіциту. Саме тому лікарі рекомендують виконати відповідні обстеження та зробити необхідні аналізи. В кожному випадку перелік визначається в індивідуальному порядку. Проте, загальний список зазвичай містить наступні види аналізу:
-
показники гемоглобіну;
-
рівень лейкоцитів;
-
особливості згортання крові.
Крім цього, лікарі можуть дати направлення на аналіз швидкості осідання еритроцитів, а також рівень холестерину. В деяких випадках потрібні також обстеження на вміст певних мікроелементів, тести на вітамінний статус та біохімічні аналізи крові. Результати цих досліджень порівнюють з загальними показниками здоров’я. Йдеться про наявність хвороб, вік, стать та вагу. Після ретельного аналізу лікар може визначити, чи є дефіцит вітамінів та мікроелементів, а за необхідності назначити препарати.
Що враховувати в процесі вибору вітамінів та мінералів?
В більшості випадків лікарі дають перелік препаратів з детальним описом кожного. Це дозволяє спростити їхній вибір. Проте, іноді зазначаються лише загальні назви і пацієнту потрібно самостійно зорієнтуватися у представленому різноманітті. Щоб спростити вибір, потрібно враховувати в процесі вибору декілька критеріїв:
-
Кількість одиниць добавки в упаковці та доза. Вітаміни випускаються в різній кількості. В баночках чи блістерах може міститися від 10 до 100 та більше штук. Щоб визначити, які самі потрібні вам, варто звернути увагу на тривалість курсу. Якщо він складає 30 та більше днів, тоді варто розглянути упаковки з більшою кількістю таблеток.
-
Комбінація корисних мікроелементів. Тут все просто. Достатньо поглянути на рекомендації лікаря та підібрати препарат з потрібними елементами в складі.
-
Якість комплексів. На жаль, в продаж іноді потрапляють підробки та неякісні препарати, які не мають корисних властивостей. Щоб уникнути придбання таких добавок, потрібно уважно розглянути упаковку. На ній повинне бути правильне маркування, чіткий шрифт та склад, а також оформлення згідно з чинним законодавством.
Ще одним важливим критерієм є виробник. Варто довіряти тільки перевіреним компаніям, які працюють на ринку не один рік. Яскравим прикладом може стати відомий український бренд Amrita, який використовує тільки якісні компоненти та забезпечує суворий контроль якості.