Порушення травлення найчастіше проявляється діареєю. При цьому рідкі випорожнення можуть нормалізуватись самостійно або ж виникає необхідність у медичному втручанні. Якщо вчасно проведено лікування, діарея зазвичай проходить без яких-небудь ускладнень. Але іноді порушення виникає зовсім в нестандартних випадках, наприклад при вживанні алкоголю. Чи можливо таке і яка тоді надається перша допомога?
Причини виникнення діареї після вживання алкоголю
Алкогольні вироби відомі своїм негативним впливом на людський організм. Навіть дуже якісні та дорогі напої можуть викликати негативну реакцію. Все через те, що сам собою алкоголь впливає практично на всі органи та системи, змінюючи їх роботу переважно в гіршу сторону.
Пронос після алкоголю здебільшого виникає через порушення обмінних процесів та розвитку патологічних станів, зокрема це може бути:
- Інтоксикація — розвивається через наявність в алкогольних напоях етилового спирту, який погано засвоюється і складно розщеплюється. Також спирт є відомим антисептиком, тому, потрапляючи в кишківник, він знищує місцеву мікрофлору, через що може розвивається дисбактеріоз з усіма негативними наслідками. Щоб його позбутись, потрібно вживати відповідні засоби, що підходять найкраще для відновлення мікрофлори кишківника. Більше читайте про ліки від діареї.
- Високий вміст рідини у випорожненнях — виникає через порушення функції всмоктування у кишківнику. В нормальному стані значна кількість рідини під час травлення всмоктується саме у кишківнику, але через алкоголь її кількість зростає у випорожненнях. Через це вони стають рідкими й більш частими.
- Порушення обміну речовин — розвивається при алкоголізмі, коли в організм регулярно потрапляє алкоголь. Під дією спирту змінюється будова слизової шлунка та кишківника, поживні речовини починають гірше засвоюватись, через що більше продуктів виводиться з каловими масами.
- Опік слизової шлунка та кишківника — може розвиватись при вживанні концентрованого спирту або алкогольних напоїв з великою кількістю сторонніх домішок. Протікає гостро або приймає хронічну форму, якщо тривалий час застосовувався неякісний алкоголь.
- Вживання алкоголю, який містить дубильні речовини (таніни) наприклад коньяк чи віскі у надмірних дозах може сприяти закрепам пригніченню травлення у кишківнику.
Алкогольна діарея виникає не тільки при частому або надмірному вживанні спиртних напоїв. Часом навіть незначна кількість алкоголю може викликати порушення травлення, в т.ч. сприяти супутнім захворюванням — гастриту, гепатиту, панкреатиту або виразці шлунка. В останньому випадку випорожнення крім своєї рідкої консистенції можуть мати темне забарвлення, що буде вказувати на шлункову кровотечу. Тому пронос при вживанні алкоголю може вказувати на серйозну загрозу здоров’ю.
Коли потрібно негайно звернутись до лікаря?
Захистити своє здоров’я від важких ускладнень потрібно у тих випадках, коли спостерігається:
- висока температура;
- сильний біль у животі;
- тривале або важке блювання;
- зміна кольору шкіри на жовтуватий або з сіруватим відтінком.
Вживаючи алкоголь, завжди потрібно пам’ятати про наслідки. У тяжких випадках пронос після вживання алкоголю викликає гостру ниркову недостатність, геморой, гіпокаліємію та гіпокальціємію, а найчастіше — зневоднення. Всі ці ускладнення дуже важко лікуються, тому тільки розсудливість та помірність у вживанні алкоголю може допомогти отримати задоволення та гарно провести час.