Сьогодні багато користувачів обирають MacBook найперше — не просто як інструмент для роботи чи навчання, а як інвестицію, комплексний пристрій, який буде актуальним довго. Тому не достатньо просто зважати на певні характеристики, хоча вони теж важливі, потрібно прораховувати набагато більше нюансів при виборі ноутбука у 2023 році.
У цій статті ми розберемо усі важливі нюанси, про які ви не завжди задумуєтеся перед тим, як купувати MacBook.
Помилки при виборі MacBook
Чи можливо допустити помилки при виборі MacBook? Звичайно. І багато хто саме так і робить, особливо, якщо людина не слідкує за новинами компанії чи користується пристроями на базовому рівні. А це переважно 70% усіх покупців. Тонкощі маркетингу компанії і психологію з якою вам продають важко іноді вирахувати та осягнути навіть профі, не кажучи вже про простого покупця.
Ось які найпопулярніші помилки при виборі MacBook роблять покупці:
- Не зважають на сезон перед покупкою
- Не вивчають ринок вживаних пристроїв
- Не враховують курс долара
- Не аналізують потреби, щодо пристроїв
- Не враховують трендовість та актуальність
- Не перераховують маржинальність товарів з майбутньою перспективою продажу
- Діють імпульсивно, купують в погоні за статусом, а не відповідно до потреб.
Цілком нормально, якщо ви допускаєтеся цих помилок, на це і розрахований маркетинг компанії. Проте, якщо ви справді хочете купити MacBook недорогий і під свої потреби — ці помилки стануть у вас на заваді. Тож, розберімося, як їх не допустити.
1. Враховуйте курс долара
Попри те, що більшість маків збирають у Китаї, їх батьківщина це США. Там найвигідніше купувати пристрої, тому враховувати курс долара при покупці важливо. Не варто купувати MacBook, якщо курс росте. Таке часто трапляється перед святами, на початку осені чи весни. Якщо є змога, почекайте цей період — найкращі сезони для покупки MacBook це середина весни.
І не лякайтеся замовлення з іншої країни. Іноді навіть з розмитненням, покупка MacBook закордоном може бути вигіднішою, ніж в Україні.
2. Досліджуйте ринок вживаних пристроїв
MacBook — це не той пристрій, який після користування навіть 2-3 років йде на смітник. Ці ноутбуки цілком адекватно працюють навіть через 10 років служби. Тому ринок вживаних MacBook дуже великий і на ньому реально знайти солодкі пропозиції. Не проґавте шанс вивчити, що вам пропонують і по якій ціні на б/в ринку. А вже тоді йдіть на офіційні сайти.
3. Зважайте на тренд, але не женіться за ними
Вам не потрібен MacBook Pro на M2 Max для написання текстів. Навіть якщо є змога купити його, не потрібно робити цього — це буде зайвим і не дуже розумним вкладенням. Чому?
Такі MacBook складно продати з часом. По-друге, краще взяти щось середнє чи базове, а вже якщо вам не вистачатиме його можливостей — перепродати і взяти те, що підійде. Ніж купити MacBook кастомний оверпрайс та не знати що з ним робити. Що занадто, то не добре.
Але й не забувайте про тренди технологій. Не варто купувати MacBook на Intel. Тут можна багато сперечатися, але реальність така, що ці процесори хоч і працюють, та вони доживають своє. Скоро на них не буде оновлень та хоч пристрої все ще будуть працювати, вони будуть дуже обмежені у підтримці.
4. Не дійте імпульсивно
Покупка MacBook, навіть якщо для вас 50 000 це нічого, не повинна робитися імпульсивно. Випишіть, що ви хочете робити на пристрої. Розберіть, який обʼєм памʼяті для вас окей, на яку модель ви вже надивилися. Почитайте відгуки, особливо на профільних сайтах чи у коментарях під тими ж оглядами на Ютуб. Вирішіть, чи готові ви платити за додаткове сховище iCloud, чи все ж краще взяти модель відразу з пам'яттю, то що.
Подивіться на сайті Apple порівняння MacBook характеристик. Оберіть колір (так, в Україні на різні кольори Mac може бути різна ціна), слідкуйте як мінімум тиждень за цінами на різних майданчиках. Це допоможе обрати ідеальний момент для покупки.
5. Питайте і не бійтеся здаватися непрофесійним
У магазинах техніки не просто так є консультанти. Як в інтернет-магазинах Експерт, так і в офлайн. Не бійтеся здаватися непрофесійним, перепитуйте кожен нюанс, який ви не знаєте перед покупкою. Це нормально. MacBook — це не брелок, який коштує 5 грн. Ви берете цей пристрій на 3 роки і маєте право отримати повноцінну консультацію, аби обрати справді те, що вам потрібно.
Це нормально не знати кількість SSD яка вам потрібна, не розбиратися у портах, підписках, сервісах, або розширенні монітора. Це все знають консультанти, якщо не в магазині де ви купуєте MacBook в Україні безпосередньо, тоді у службі підтримки Apple. Не бійтеся зателефонувати туди, обговорити ці нюанси — навіть якщо у вас немає наявних пристроїв компанії.
Висновок
Ми б могли писати цю статтю про звичайні речі, які ви побачите на кожному кроці і почуєте від кожного експерта. Проте ми відійшли від канонів і розповіли вам саме ті нюанси, про які вам не скажуть в інтернет-магазинах. Насправді, таких нюансів набагато більше, але якщо описувати їх усіх, стаття вийде дуже довгою.
Тому просто звертайтеся до справжніх експертів по техніці — інтернет-магазин Експерт, де вам завжди допоможуть обрати саме той товар, який вам потрібен.