Шолом – це обов'язковий аксесуар для кожного велосипедиста, чи то фанат екстремальних поїздок на маунтинбайку, чи любитель міських велопрогулянок. Сьогодні виробники велосипедного обладнання пропонують широкий вибір шоломів, оцінити який ви зможете у каталозі інтернет-магазину https://veloplaneta.ua/ua. Ці головні убори можуть відрізнятися за багатьма параметрами, які необхідно врахувати перед покупкою захисного виробу. У цьому наша стаття допоможе.
Критерії вибору велошолома
Є 7 моментів, на які слід звернути увагу при виборі велосипедного шолома:
1. Стиль їзди – для різних напрямків у велоспорті є різні шоломи.
2. Розмір - дуже важливо грамотно вибрати розмір головного убору, через те, що занадто маленький давитиме на голову, а великий сповзати під час активної їзди. При цьому більшість моделей оснащуються внутрішнім регулятором об'єму.
3. Власні відчуття – буває навіть у найдорожчих моделях вам некомфортно, тому бажано дослухатися своїх відчуттів.
4. Система фіксації – застібки велошолома мають бути виготовлені з якісних матеріалів та у конструкції, яка забезпечить надійну фіксацію.
5. Вентиляція – наявність отворів дозволить швидко виводити надлишки пари та забезпечить належну циркуляцію повітря.
6. Вага - якщо перші моделі велошоломів були досить важкі, то сьогодні можна купити полегшений аксесуар, чия вага буде в межах 160-200 грам.
7. Дизайн – цей аспект особливо важливий для дітей, яких досить складно змусити кататись із шоломом. Якщо ж його форма і забарвлення підійдуть юному райдеру, він охоче одягатиме аксесуар.
Також варто звернути увагу на фірму-виробника. Бажано вибирати моделі відомих брендів, що спеціалізуються на виробництві спорядження для велосипедистів.
Різновиди шоломів
За призначенням шоломи поділяються на:
- шосейні – такі модифікації використовуються з шосейними велосипедами та відрізняються ідеальними аеродинамічними якостями, легкістю та гарною вентиляцією;
- крос-кантрі – це міська класика, яка формою чимось схожа на шосейні велошоломи, але з додаванням козирка;
- маунтинбайкові – аксесуари для MTB відрізняються найбільшою міцністю, відмінною вентиляцією та надійним кріпленням.
Окремо варто відзначити казанки, які набирають все більшої популярності для їзди містом.