Одноразові електронні под-системи для вейпінгу стають все більш популярним вибором для людей, які хочуть насолодитися улюбленим смаком, дбають про своє здоров'я та одночасно прагнуть знизити негативний вплив на навколишнє середовище від викидів тютюнового диму та смол до атмосфери. Ці пристрої прості у використанні, компактні та мають велике різномаїття смаків та ароматів. Крім того, одноразки можна використовувати не тільки на вулиці, а й у приміщенні. Вейпери, на відміну від прихильників тютюнових виробів, можуть не перейматися, що дим викличе невдоволення оточуючих.
Не дивлячись на численні переваги одноразок, зростаюча їх кількість значно збільшує відходи, що призводить до накопичення пластику та літієвих акумуляторів у грунті. Але є і гарна новина — ці одноразові под-системи можуть принести користь навіть після того, як їх заряд закінчився. Для цього одноразки треба правильно утилізувати. Деталі акції по збереженню довкілля та допомозі воїнам ЗСУ можна дізнатися на сайті https://vandalvape.com.ua/.

Як одноразки впливають на довкілля?

Конструкція одноразових вейпів включає пластиковий корпус та літій-іонний акумулятор, який дуже швидко розряджається. Батареї можуть містити токсичні речовини, такі як свинець, нікель, цинк, кадмій та ртуть. Якщо ці відходи попадуть до звичайних харчових відходів, вони можуть стати джерелом забруднення ґрунту та підземних вод, що загрожує екосистемам. Також пластик, який через ґрунт попадає до річок та озер, шкодить живим організмам та рослинам.

Пластикові корпуси одноразових вейпів є ще одним серйозним екологічним викликом. Цей матеріал має дуже довгий термін розкладання, що може досягати сотень років. Неправильна утилізація цих матеріалів призводить до накопичення пластику у природному середовищі. 

Чим можуть бути корисні одноразові под-системи?

Існує рішення щодо правильної утилізації вейпів — переробка одноразок на повербанки. Для цього у кожному з відділень магазина Vandal Vape розміщені спеціальні бокси, до яких відвідувачі можуть покласти електронні пристрої, заряд яких закінчився. Далі працівники магазину передають одноразки волонтерам з технічною освітою у Тернополі. Одноразки розбирають та дістають акумулятор. Пластикові корпуси здають до пунктів переробки матеріалів і дають пластику нове життя.

Коли накопичено 10-20 акумуляторів, їх скріплюють між собою за допомогою паяльного пристрою. Далі систему із батарей поміщають до пластикового корпусу та монтують USB-адаптер. Так із використаних одноразок отримують повербанк, за допомогою якого можна заряджати різноманітні гаджети.
Саморобні зарядні пристрої після перевірки передають воїнам ЗСУ, які тижнями знаходяться на позиціях та не мають доступу до електромереж. Кожен бажаючий може приєднатися до цієї ініціативи та принести використані одноразки до одного з відділень магазину Vandal Vape.
Здійснюючи переробку одноразових вейпів на повербанки, ми не лише допомагаємо зберегти природу, а й сприяємо підтримці військовослужбовців Збройних Сил України, що постійно потребують надійних акумуляторів. Тож збережемо довкілля разом і долучаймося до ініціативи переробки одноразових вейпів на повербанки, надаючи цінний внесок у збереження природи для майбутніх поколінь.