Термін служби акумулятора - основний критерій, за яким виявляють якість батареї. Нікому не подобається сидіти без руху з розрядженим автомобільним джерелом живлення.

Цікавить продажа акумуляторів? У такому разі вам варто ознайомитеся з пропозицією інтернет-магазину altstar.ua!

Скільки в середньому працює автомобільний акумулятор?

Типовий термін служби одного пристрою становить близько 3-5 років. Цей критерій залежить від виду агрегату. Джерело живлення вищої якості працює терміном до 10 років. У реальному житті вам може пощастити, і в результаті ви отримаєте блок, який прослужить набагато довше.

Але навіть високоякісні пристрої з часом розряджаються. Іноді їх ресурс скорочується просто через недбалість та погодні умови. Довговічність залежить від того, як довго енергоблок може утримувати заряд і чи можна перезаряджати його.

Термін служби АКБ в залежності від його типу

Коли настав час замінити акумулятор вашої машини, ви можете подумати, що підійде будь-який із них. Проте існує кілька їх видів, кожен з яких має набір визначальних характеристик.

У наші дні АКБ стали більш ефективними та надійними. Ще десять років тому власникам автомобілів доводилося регулярно перевіряти батарею, щоби переконатися, що рівень кислотності збалансований. У разі невідповідності в осередку необхідно буде долити дистильовану воду.

Що впливає термін служби?

Термін роботи батареї залежить від багатьох факторів. Кожен вид АКБ має свої умови, які впливають на її працездатність і довговічність, однак у них є і загальні аспекти, що впливають на ці параметри. Серед них зазначають:

1. Якість конструкції – якість багато в чому залежить від виробників та типу джерела живлення. У наш час АКБ зазнали багатьох змін, і на сучасні авто є свої стандарти. Про першокласну якість блоку можна судити за такими критеріями: щільний корпус, який не витрачатиме енергію марно; якісно виконані та встановлені пластини; хороша пропускна спроможність.

2. Температура – довкілля значно впливає те, як працює батарея. АКБ погано переносить морози – швидко розряджається і потребує частої підзарядки.

3. Справність генератора авто - від генератора заряджається акумулятор, проблеми в роботі генератора завжди негативно впливає на стан батареї. Якщо регулятор напруги почне видавати великі показники, то АКБ перезарядиться - почне закипати електроліт і акумулятор швидко прийде в непридатність. Також непридатність загрожує за недостатньої подачі напруги, постійні розрядки сприяють невиліковному процесу сульфатації.

4. Сторонні споживачі енергії – неправильно підключене обладнання машини або сторонні пристрої, які витрачають велику кількість електрики, швидко розряджають акумулятор, тим самим створюючи проблеми в його робочих процесах.