Час та вік не шкодують нікого, включно з кістками і суглобами. Якщо перед вами постала найскладніша проблема із суглобом чи кісткою, її можливо замінити за допомогою 3D ендопротезування. Щоб ви дізнались, що це за метод і які переваги він в собі несе, ми підготували детальний гайд. Продовжуйте читати і знайдете відповіді на всі питання. 

Illustration

Можливості 3D ендопротезування

Почати варто з головної особливості технології: 3D друк ендопротезів від лабораторії Остеоніка дозволяє отримати індивідуальний виріб, який відтворює пошкоджену поверхню абсолютно точно. Знімаючи відбитки поверхонь, спеціалісти проектують точні 

навігаційні хірургічні шаблони, інструменти, фіксатори та імпланти, обираючи кращий вид доступу та тактики хірургічного втручання. Разом з цим кастомний ендопротез використовується як при передопераційному плануванні, так і при проведенні операції на етапах підготовки.

Такі вироби можуть мати судини та нерви і стати операційним навігатором під час хірургічного втручання. Велике різноманіття матеріалів для 3D ендопротезів дозволяє повністю відтворити тактильні, механічні та еластичні властивості живих тканин. За рахунок чого і вдається впоратися з найскладнішими проблемами із суглобами та кістками. 

Варто відзначити, що 3D друковані імпланти не є заміною звичайним. Вони дають можливості там, де звичайних ендопротезів недостатньо. І їх основне застосування - великі дефекти кісток та суглобів. Але для виготовлення індивідуальної моделі потрібно пройти довгий підготовчий етап і набратись терпіння, адже на створення неповторного виробу піде не менше двох тижнів, хоч це значно менше ніж виготовлення закордоном. І зараз зрозумієте, чому. 

Де виготовити кастомний ендопротез

Друковані 3D ендопротези з урахуванням індивідуальних особливостей кожної людини та її конкретної проблеми створюються на основі даних КТ та МРТ обстеження. Але до них є ряд вимог:

  • Сканування повинно виконуватися з максимальною кількістю зрізів, задавши ізотропний воксель, однаково для всіх площин. 
  • При прототипуванні судин через КТ необхідно використовувати контрастування. 
  • Коли через КТ чи МРТ виконується прототипування судин та нервів необхідно задіяти контрастування. 

Отримані дані ви зберігаєте у форматі DICOM та надсилаєте їх до лабораторії на виготовлення, не забувши додати номер лікаря для можливості уточнення технічних питань. 

Image

Тому якщо ви хочете отримати закордонну якість за українські гроші, замовляйте проектування та виготовлення через лабораторію Osteonica. Наші спеціалісти зроблять все, щоб ви отримали прототип високої якості та точності з бездоганною можливістю вимірювання просторового розміщення певних точок або поверхонь. Тож почати життя заново можливо, якщо ви вирішите звернутись за нашою допомогою!