Навіть професійні музиканти не завжди знають, який саме їм потрібен інструмент, не кажучи вже про початківців. Якщо ви належите до них та ще не визначилися, чи варто купити синтезатор, чи підійде він під ваші вимоги, інформація нижче допоможе розібратися. Ціни на інструменти можна переглянути тут https://lanota.com.ua/sintezatori/, а основні особливості розглянемо далі.
Призначення синтезаторів
Цей універсальний клавішний інструмент використовується для написання та редагування музики. За його допомогою можна синтезувати найрізноманітніші звуки: тембри саксофона, барабанів, гітари чи фортепіано й навіть гавкіт собаки. Тому синтезатор часто використовують для заміни якихось інструментів. Справжній професіонал може зіграти на цьому електронному пристрої музичну композицію будь-якої складності.
Навіть найдешевші моделі мають широкий функціонал, який дасть змогу не тільки записувати, а й редагувати музику, додавати до неї різні звукові ефекти та відтворювати її.
Але важливо розуміти, що для академічних занять за класом фортепіано синтезатор не підійде. Він суттєво відрізняється від цього інструменту кількістю клавіш, механікою клавіатури та багатьма іншими характеристиками. Пристрій створений для тих, хто цікавиться сучасною музикою, грає в рок-группі тощо.
Переваги
Клавішні цього типу мають багато переваг перед іншими інструментами, зокрема цифровим піаніно:
- Легкість у навчанні. Навчитися грати на синтезаторі набагато простіше, ніж на фортепіано. Це видно вже на самому початку, коли піаністам потрібно довго тренувати правильну поставу спини та рук. У нашому випадку музикант задіює тільки кисті рук. Особливого навчання в цьому не потрібно.
- Компактність. Здебільшого клавіатура складається із 61 клавіші. Це золотий стандарт, який дає змогу зіграти майже всі музичні витвори. Також є пристрої з меншою кількістю клавіш та інколи на 76-88 штук. На відміну від цифрового піаніно, клавіатура не молоточкова, легка та зазвичай не має динамічних властивостей. Тобто гучність звучання не залежить від інтенсивності натискання клавіш. Усе це робить інструмент легким та зручним у транспортуванні. Він не займає багато місця в студії чи квартирі, а за необхідності його можна прибрати до шафи.
- Невисока ціна. В Україні недорогий синтезатор із непоганим набором функцій на момент публікації цієї статті коштує до 9 000 грн (Yamaha PSR-E273, Korg VOLCA-SAMPLE2, Yamaha PSS-A50). Звісно, виробники пропонують і моделі понад 100 000 грн (Roland FANTOM-7), але це найякісніші та найбільш просунуті моделі для професіоналів. У порівнянні із ціною цифрового піаніно такої ж категорії це дешево.
До всіх сучасних моделей можна підключати комп’ютер, навушники та інші гаджети.
Недоліки
У порівнянні із цифровим піаніно, звучання синтезатора менш якісне. Воно мало відповідає стандартам акустичного фортепіано. Але, знову ж таки, це відносний мінус, оскільки призначення синтезатора зовсім інше. Він не має замінювати інші клавішні інструменти на постійній основі.