Куб, фасад, дах: чотири скляні проєкти, реалізовані за технологією Aestech
З кожним роком використання скла в архітектурі зростає – це глобальний тренд, який з часом буде лише посилюватись. Втім, донедавна амбіції архітекторів стримували технологічні обмеження. Задля дотримання норм безпеки архітектори та забудовники були змушені додавати до скляних конструкцій металопластикові рами чи металеві каркаси зі стійок, ригелів і спайдерів. Через це назвати конструкції скляними можна було лише умовно.
Рішення інженерів Aestech вже сьогодні змінюють правила гри. Завдяки технології безрамного скління — інноваційному продукту компанії – архітектори та забудовники отримали інструмент для створення міцних та естетичних скляних фасадів, купольних конструкцій, терас та дахів без використання металевих каркасів.
В основі технології лежить склопакет підвищеної міцності. Він інакший за будовою, ніж стандартний, і від останнього його відрізняє низка переваг, головна з яких – самоопорність. Такий інноваційний склопакет не потребує зовнішніх металевих тримачів, що робить скляну конструкцію справді скляною. Ось лише деякі з її нових властивостей:
- значно тепліша будівля;
- збільшена корисна площа приміщення;
- швидше та дешевше монтування;
- посилена сейсмостійкість;
- покращена естетика ззовні та зсередини.
На прикладі кількох реалізованих проєктів, які використовують ноу-хау Aestech, розповідаємо про ключові переваги технології.
Суцільноскляна вхідна група
ЖК Chicago House – один з найсучасніших житлових комплексів у Києві. Його візитівка – цільноскляна вхідна група у формі, що нагадує куб.
Конструкція завдовжки 14.5 метрів у кожну сторону, а заввишки 11.6 метрів. Проте навіть за таких пропорцій вдалося обійтись без масивних алюмінієвих систем. Куб виглядає легко та естетично, а у темну пору доби відвести від неї очі майже неможливо. Максимальній прозорості допомагають і розміри скляних елементів: їхні габарити доходять до 5.3 х 2.8 м2.
Головний виклик, який стояв перед інженерами Aestech – поєднати естетику з функціональністю, адже конструкція має витримувати вітрове та снігове навантаження.
Перше бере на себе сама технологія. У склопакетах підвищеної міцності замість м’якого герметика Aestech використовує жорстке з’єднання шарів скла високоміцним клеєм і профілем зі скловолокна. Так склопакет перетворюється на пласку трубу, й вітрове навантаження розподіляється на усі шари скла, а не лише перше. Друге завдання розв’язали за допомогою електрообігріву верхніх склопакетів – сніг просто не встигає накопичитись на даху вхідної групи.
Фасадна система
Для двох корпусів інноваційного парку UNIT.City компанія Aestech створила комбіновану фасадну систему. Частина фасаду змонтована у формі зубців, винесених за межі залізобетонних конструкцій. Попри те, що для цього фасаду використали великоформатне скло висотою 5.8 метрів, конструкція не має рам і металевих опорних елементів.
Фокус у тому, що склопакетам підвищеної міцності не потрібні додаткові рами чи стійки. Вони самі виконують роль тримальної конструкції та з’єднуються під кутом між собою прямо за композитні рамки. Таке рішення не лише візуально полегшило конструкцію та зробило її більш естетичною, а й покращило теплотехнічні характеристики, адже відпала необхідність в алюмінієвих елементах – провідниках тепла й холоду.
Крім того, технологія безрамного скління значно пришвидшує процес монтажу фасаду – монтажні роботи можна починати вже за наявності хоча б одного готового поверху.
Радіальний та плаский фасади
Завдяки рішенням Aestech архітектори мають можливість втілювати найсміливіші свої проєкти – як за формою, так і за масштабами.
Один з таких об’єктів – фасад готелю Noble у Луцьку. Будівля отримала одразу дві примітні фасадні системи. Перша – радіальна з висотою кожної секції у 3.3 метри. Ця система не має стійок, тому виглядає легко та естетично ззовні, наповнює простір додатковим світлом, а також відкриває гостям панорамний вид з номерів.
З іншого боку готелю – ще більш масштабний плаский фасад. Його висота – 15 метрів, а ширина кожного склопакету сягає 3.3 метрів. При цьому конструкція не виглядає масивною, адже в ній відсутні металеві ригелі, які б довелось використовувати зі стандартними склопакетами.
Купольне накриття
Для цього купольного накриття в київському торговому центрі інженери Aestech використали скло трапецієподібної форми з електрообігрівом. Розмір одного склопакета – 1.2 х 4.5 м2 – це один з найбільших форматів у своєму класі.
Світлопрозорі елементи розташовані на висоті 4 метри та змонтовані в ряд. І хоч склопакети закріплені лише з двох боків, вони з запасом витримують не лише власну вагу, але й снігове навантаження.
У купольного накриття є й практична функція – воно заповнює поверх натуральним світлом, а також візуально збільшує простір останнього поверху.
Так технології Aestech вже змінюють майбутнє архітектури. Обмеження, які ще нещодавно не давали розкрити проєктну фантазію на повну, вже у минулому. Тепер завдяки інноваційним рішенням в містах з’являтиметься все більше сміливих та естетичних будівель.