Скоба такелажна являє собою сполучний елемент для канатів або ланцюгів. Її ще називають шаклом. Скоба такелажна дозволяє з'єднати два канати, ланцюги або інші конструкції. При цьому створюється надійне сполучення, що не розривається при певних навантаженнях. Це універсальний та поширений тип кріплення.

При монтажних, вантажопідйомних роботах обов’язково застосовується скоба такелажна. Кріпильні компоненти використовують також для троса, інших такелажних пристроїв. Виготовляються моделі для різних умов використання, які можна придбати в інтернеті за оптимальною вартістю.

Основні характеристики та призначення такелажних скоб

Скоба монтажна має широку сферу застосування. Ціна залежить від особливостей застосування, матеріалу та призначення . Металеві петлі відповідають міжнародним та українським стандартам. Усі кріплення мають постачатися з відповідними сертифікатами. Область застосування такелажних скоб наступна:

  • перевезення вантажів морським, наземним транспортом;
  • переміщення вантажів у цехах, у інших виробничих приміщеннях;
  • буксирування транспортних засобів;
  • створення знімних зв'язок;
  • підняття сіток у рибальському промислі;
  • такелажні роботи;
  • монтаж електричних чи інших комунікацій.

Представлений тип такелажних пристроїв виготовляють із міцної сталі. При виборі враховують, які навантаження діятимуть на такелажні скоби, який діаметр канатів, тросів потрібно закріпити.

Різновиди металевих шаклів

Однією з основних ознак, за якою розрізняються такелажні скоби, є вантажопідйомність. Найпопулярнішими шаклами є моделі з вантажопідйомністю від 1 до 25 т. Але можуть випускатися й інші такелажні скоби.

Розмір петлі також буває різним. Вибір залежить від діаметра каната чи троса, отже становить від 6 до 12 мм. Це найпопулярніші розміри, але можуть випускатися й інші скоби. Всі товари мають бути сертифіковані. Затребувані наступні види шаклів:

  • з гальванічною оцинковкою – стійкі до високих температур, механічного зношування, відрізняються довгим терміном використання;
  • з гарячим оцинкуванням – матеріал стійкий до появи сколів при ударах.

Випускаються петлі прямі та омегоподібні. Кріпильний елемент виконується у вигляді гвинта або болта. Болтове з’єднання надійніше, але зафіксувати канат у скобі складніше. На це потрібно більше часу. Якщо з’єднувати канати потрібно швидко, обирають гвинтові моделі шаклів.