Всі ми знаємо просту істину, що грошей багато не буває, тому важливо навчитися їх накопичувати, зберігати та, по можливості, примножувати. Однак, кінцевий результат буде вартий того. Отже, сьогодні питання збереження заробітків для багатьох українців аж ніяк не просте, але актуальне.
Помилково, дехто думає, що тримати гроші вдома - це хороша ідея. Це не так, особливо якщо зібралася велика сума, наприклад, близько 5 000 євро. У цьому випадку частину грошей потрібно покласти на депозит у банк, щоб знизити ризики та забезпечити фінансову безпеку на перспективу. До речі, для збільшення коштів, можна використовувати геймблінг, і зокрема платформу PlayCazinos, де є багато ігрових автоматів.
Існують інші варіанти примноження особистого капіталу. Це і купівля дорогоцінних металів, і інвестування в іноземну валюту, і депозити у надійних банках країни. Збереження активів шляхом купівлі валют інших країн найкраще рішення, але це пізніше.
Копійка гривню береже, або як краще зберегти кошти сьогодні
Ситуації у всіх людей різні, як і рівень доходів, тому вибирати правильні шляхи збереження грошей потрібно індивідуально. Хтось має роботу, а хтось живе на посібник і про накопичення взагалі не йдеться. Однак є кілька універсальних порад, як зберегти заробіток у нинішніх реаліях:
-
Хоча "машина інфляції" безжальна до всіх, потрібно намагатися відкладати хоч невелику частину на "чорний день";
-
Необхідно розподілити активи так, щоб частина коштів завжди була під рукою;
-
Дуже мудро буде врахувати всі ризики, що супроводжують накопичення в національній валюті.
Щодо останнього, більшість банків страхують вклади інвесторів. Але бувають різні ситуації. З цієї причини потрібно розподілити накопичені вільні ресурси по кількох кошиках. Такий крок збільшить шанси успіху.
Якщо людина не є фінансовим генієм, то не варто намагатися заробляти на валютних спекуляціях. Це не спричинить гарного результату. Також сьогодні небезпечно вкладатися в криптовалюту, хоча для себе можна спробувати, але невеликими сумами. Курс даних активів змінюється набагато швидше, ніж у звичайних грошей, тому є ризик піти в мінус.
Чому вигідніше вкладати у валюту
Насамперед, перед будь-якою інвестицією, варто зробити для себе і близьких фінансовий парашут. Для цього треба 2-3 середньомісячні зарплати залишити на кількох різних банках. Це допоможе у разі хвороби когось із сім'ї або при звільненні з роботи.
Далі ту суму, яку ви плануєте вкласти в справу, можна розподілити декількома способами: консервативним, помірним або агресивним інвестуванням. Вибравши перший варіант, можна поділити суму 50/50, вклавши половину на гривневий депозит, а другу - на долар, євро або англійський фунт. Перед цим потрібно уважно вивчити актуальні курси валют, щоб ухвалити рішення.
За помірного розподілу коштів на депозити, 45% відводиться гривні. При цьому 40% можна вкласти на долар та євро у співвідношенні 70/30. Решту фінансів можна розподілити на інші активи, наприклад, крипту чи золото.
Агресивне інвестування повністю виправдовує свою назву. Тут на національну валюту припадає лише 30% відкладеної суми. Решта йде на вкладення у долар та євро 50/50, а також 20% – у криптовалюту. Що з цього краще та вигідніше, вибирайте самі, попередньо читаючи дані про актуальні курси валют.