Послуги мікрофінансових організацій (МФО) стали дуже потрібні з моменту їх появи. МФО дуже швидко заповнили нішу короткострокових мікрокредитів, яка фактично була порожня. Нині в Україні працюють сотні різних МФО. Звичайно, «на слуху» всього кілька десятків, найпопулярніших, про які знає багато хто. Але й у «другому ешелоні» є чимало привабливих та вигідних для клієнтів пропозицій.

Щороку з'являються нові МФО та припиняють свою діяльність ті, кому не вдалося закріпитися та витримати високу конкуренцію. Чим привабливі нові контори?

У чому перевага нових МФО

Нова організація, яка тільки-но вийшла на ринок кредитування, змушена якимось чином «заявити» про себе, щоб про неї хоча б дізналися. Робиться це найчастіше за допомогою реклами – в Інтернеті, на телебаченні, у соцмережах, пресі та інше. Чим більше різної реклами, тим вищий шанс на те, що до нової МФО прийдуть клієнти. Звичайно ж, реклама потребує капіталовкладень. Тому за «агресивністю» рекламної компанії можна судити про фінансову стабільність організації.

Але реклама має бути підкріплена якимись привабливими пропозиціями для клієнтів. Інакше, який сенс йти в нову контору, яка ще не має жодної репутації, якщо умови кредитування в ній анітрохи не кращі від умов уже перевірених МФО?

Тому, як правило, нові МФО намагаються залучити клієнтів якимись пропозиціями, яких немає у конкурентів. Або ж пропонують вигідніші умови кредитування. Наприклад, свого часу МФО Містеркеш запустила рекламну акцію, під час якої пропонувала оформити три нульові кредити – на перший, четвертий та сьомий кредити. Такої щедрої пропозиції не було в жодній іншій МФО.

Саме з цієї причини «бувалі» позичальники уважно відстежують кредитно-фінансовий ринок щодо появи нових МФО, і як тільки така з'являється на «горизонті», тут же вивчають її пропозиції. Найчастіше нові МФО висувають своїм клієнтам не такі жорсткі вимоги, як в конкурентів. Тому оформити кредит у новій МФО можуть навіть клієнти з поганою кредитною історією, яким відмовили в інших організаціях.

Які нові МФО з'явилися в Україні останнім часом

Цей перелік не буде повним. Та він і не може бути повним, оскільки це динамічний процес, якісь організації з'являються, якісь зникають. Тому зупинимося тільки на нових МФО, які пропонують кредити під низькі відсотки: Є Гроші, СелфКредит, МайБіз, СВІЗО, ІзіКеш, Укрпозика, Іпір, КешАП, Мікрокеш, Швидка Готівочка, ОнКредит, Заплатка, КредитБокс, ДОДАМ, ТОПкредит. У всіх цих МФО відсоткова ставка за кредитом не перевищує показника в 2%, що суттєво нижче, ніж у конкурентів.

Однак, не забуватимемо, що у нових МФО також є і свої недоліки, головний з яких, відсутність досвіду роботи. Тому, при оформленні кредиту клієнт може зіткнутися з різними проблемами, яких немає у перевірених МФО.