Декілька простих порад щодо збереження продуктів уразі вимкнення світла

Часті вимкнення світла — прикра дійсність, до якої багатьом доводиться пристосовуватися. З припиненням електропостачання на певний період майже завмирає життя. Ні квартиру прибрати, ні пральну машинку запустити, ні серіал подивитися, ні посьорфити, шукаючи вигідні пропозиції, на сайті Betting Offers Finder, бо заряд на телефоні слід заощаджувати.

Якщо з відсутністю, наприклад, розваг, змиритися дорослій людині достатньо просто, то як адаптуватися до неможливості задовольнити деякі критичні потреби? Одна з таких — збереження продуктів харчування, яким вкрай необхідні низькі температури.

Аби знайти відповідь на це питання, пропонуємо ознайомитися з нашим матеріалом. Декілька порад щодо збереження придатності продуктів ви можете прочитати прямо зараз.

Тримайте дверцята холодильнику зачиненими

Ця порада — проста та дієва у короткостроковій перспективі.

Намагайтеся якомога рідше відчиняти дверцята холодильнику, аби зберегти оптимальну температуру. За даними Міністерства сільського господарства США, зачинений холодильник може утримувати низьку температуру протягом чотирьох годин, а морозильна камера — добу, якщо вона зайнята наполовину, та 48 годин — при максимальному заповненні.

Тримайте у морозилці додатковий лід або заморожуйте пляшки з водою

Як каже Тоні Слотерман — ніхто не допоможе нам ефективніше, ніж ми — самі собі. І заморожування води можна віднести до безпрограшних засобів самодопомоги.

Уразі вимкнення світла достатньо перекласти льодяні заготівки в холодильник і тим подовшити термін придатності швидкопсувних продуктів. А вода у пляшках може стати додатковим джерелом рідини, якщо, окрім електро, відсутнє також водопостачання.

Перекладіть деякі продукти з холодильнику в морозилку

Якщо ви заздалегідь знаєте, що електроенергії не буде протягом значного часового проміжку, сховайте у морозилку швидкопсувні продукти, такі, як:

  • молоко;
  • м’ясо;
  • сир;
  • масло;
  • приготовлені страви;
  • рибу.

Здатність морозильної камери довше, ніж холодильник, зберігати оптимальну температуру зменшить вірогідність окислення продуктів раніше, ніж у ваш дім повернеться світло.

Придбайте сумки-кулери

Якщо ви знаєте, що електроенергії не буде понад чотири години, заповніть кулер охолоджувальними елементами та перекладіть продукти у портативний холодильник. Якщо планується припинення електропостачання на 24 години +, знадобиться друга така сумка.

Захистіть холодильник та морозилку від зовнішнього впливу температур

Аби продуктосховище зберігало тепло якомога довше, щільно накрийте холодильник ковдрами.

Винесіть їжу на балкон

Ця порада актуальна тільки для холодної пори року — а пізньої осені, зими та ранньої весни.

Кладіть у морозилку якомога більше продуктів

Як було зазначено раніше, чим більш наповненою є морозильна камера, тим довше вона утримуватиме холод. Максимально заповніть морозильну секцію та намагайтеся не відчиняти її без крайньої потреби.

Запасіться продуктами, які не потребують низьких температур

Ви менше турбуватиметеся про придатність вашої їжі, якщо придбаєте продукти, які досить довго можуть не втрачати своїх якісних характеристик без холодильнику. Серед таких продуктів:

  • сирокопчені ковбаси;
  • ультрапастеризоване молоко;
  • сир у вакуумній упаковці;
  • хлібці;
  • бублики;
  • злакові батончики;
  • борошно та макарони;
  • згущене молоко;
  • тушонка та інші.

Готуйте невеликими порціями

Якщо вимкнення електроенергії перетворюється на систему, забудьте на деякий час про семилітрові каструлі борщу та п’ятилітрові казани тушкованої картоплі з м’ясом. Готувати слід у невеликому обсязі, аби уразі вимкнення світла швидко доїсти страви, які не виживуть за високих температур.

Позбавляйтеся швидкопсувних продуктів

З’їдайте у першу чергу їжу, для якої відсутність холоду є критичною. Це куплені сендвічі, ход-доги або шаурма, страви, у складі яких є майонез, варені яйця, варене м’ясо, тістечка з вершками, білковим або заварним кремом.

Підсумок

Вимкнене світло — це не привід для паніки, у тому числі й гастрономічної. Головне — запастися достатньою кількістю охолодженої води, кулерами, додатковими ковдрами та, звісно, їжею, яка безболісно співіснуватиме з кімнатною температурою.

Підготувавшись як слід, ви легше дочекаєтеся благословенного періоду, коли електропостачання відновлять.