Ковдра - один з ключових елементів комплекту постільних речей, який використовується переважно в зимовий період, а також у міжсезоння, коли навесні температура ще не досягла комфортного значення, або восени, коли літня спека рiзко змінюється прохолодою. Правильно підібрані ковдри забезпечать комфорт під час відпочинку та сну будь-якої пори року, незалежно від температури повітря у приміщенні чи за вiкном. Великий вибір покривал та іншого домашнього текстилю в нашому онлайн каталозі дозволить легко знайти потрібний варіант для всіх членів сім'ї. Акція Чорна П'ятниця https://auchan.ua/ua/blackfriday_ua/ стане чудовою нагодою оновити постільні речі, а також придбати інші корисні товари для дому з максимальною вигодою.

Особливості вибору ковдри

Щоб правильно вибрати ковдру для дому, необхідно враховувати такі критерії:

•розміри;

• сезонність;

• матеріали.

Перший фактор при виборі постiльної бiлизни – це розміри. Покривала діляться на дитячі та дорослі. У першому випадку діапазон розмірів становитиме від 100х140 см до 120х140 см. Після того, як дитина перебереться з дитячого ліжечка в односпальне, йому можна купувати «дорослу» ковдру. До стандартних розмірів моделей для дорослих відносяться односпальні (140х205 см), полуторні (160х205 см) та двоспальні (172х205 см) покривала. Ці розміри справедливі для СНД та деяких країн Східної Європи. Також існує інша типорозмірна лінійка, яка прийнята в більшості держав ЄС. Для них односпальна модель має розміри 155х215 см, а двоспальна – 200х220 см. Поняття «полуторної» ковдри (як і комплекту білизни) у Європі не існує.

Після того, як визначилися з розмірами, необхідно розуміти, в яку пору року використовуватиметься ковдра. Існують три основні варіанти – літні, зимові та універсальні. Моделі з першої групи тонкі та легкі. Вони забезпечують комфорт при температурі повітря у спальні понад +20 градусів. Покривала з другої групи мають утеплювач, що дозволяє почуватися комфортно в ліжку за температури повітря в спальні при 16-18 градусах тепла. Універсальні моделі можна використовувати цілий рік, але при низьких і високих температурах під ними спати буде не дуже комфортно. Фахівці рекомендують придбати як мінімум літній і зимовий варіант, хоча це буде залежати від особистих уподобань користувача.

Третій важливий критерій вибору ковдри – це матеріали, iз яких виготовляються ковдри. Тут також багато залежить від сезонності. Наприклад, покривала для зими повинні мати якісний утеплювач. Зазвичай це натуральна овеча вовна, але також існують і екзотичніші варіанти – наприклад, шерсть верблюда або лами. Якщо у людини алергія, то розумною альтернативою стануть різні синтетичні наповнювачі – наприклад, холофайбер, силіконізоване волокно та інші матеріали. Вони забезпечать необхідне тепло, а також не дратуватимуть шкіру при тривалому контакті.

Літні ковдри зазвичай одношарові, або мають тонкий наповнювач із бамбукового волокна чи бавовняних тканин.