Двері, як повноправний «учасник» будівельного процесу, мають низку конструктивних особливостей, які визначають їх призначення. Критеріями за якими класифікуються двері міжкімнатні можуть бути:

  • місце розташування;

  • матеріал;

  • кількість полотен;

  • функціональне призначення;

  • тип заповнення полотна та багато іншого.

Така градація дозволяє зробити правильний вибір та зупинитися не лише на якісній моделі, а й на експлуатаційно-придатному варіанті.

Розташування в будівлі

Головна функція будь-яких дверей полягає у відділенні двох суміжних, зазвичай з різним призначенням, просторів. Тому розподіл за місцем їх встановлення виглядає так:

  • зовнішні - вхідні та балконні;

  • внутрішні - вхідні безпосередньо з коридору або сходової клітки та міжкімнатні двері.

Приналежність дверей до категорії зовнішніх чи внутрішніх визначає перелік вимог до кожної з них. Так, зовнішні двері повинні виконуватися з атмосферостійких матеріалів, які не піддаються температурно-вологим змінам, негативному впливу ультрафіолету, служать надійним захистом від несанкціонованого злому, холоду, вуличного шуму. Внутрішні двері, залежно від місця установки повинні мати вологостійкість, бути гармонійними з навколишнім інтер'єром, витримувати механічні дії.

Матеріал виготовлення міжкімнатних дверей

Функціональність, естетичні якості, експлуатаційна придатність та довговічність – характеристики, що визначаються матеріалом виготовлення, а це:

  • дерево - масив та клеєні варіанти;

  • МДФ, ДВП, ДСП;

  • метал;

  • пластик;

  • мезонітові двері;

  • високоміцне скло;

  • алюміній.

Дерев'яні двері
Дерево, а особливо класичний масив, має істотну перевагу - природну красу, естетичність, екологічну чистоту, міцність, а при дбайливому відношенні ще й довговічність. Компанія
DveRoMan пропонує якісні дерев’яні двері у Києві. На сайті магазину представлено великий вибір міжкімнатних дверей на будь-який смак.
Перевага при виготовленні надається хвойним породам, а для дорогих варіантів використовується дуб або червоне дерево. Це можуть бути двері із цільних або клеєних під високим тиском елементів. Недоліком дверей з масиву вважається їхня сприйнятливість до підвищеної вологості, тому перед установкою вони повинні акліматизуватися до навколишніх умов.

МДФ, ДВП, ДСП
МДФ - матеріал, який отримав заслужене визнання завдяки поєднанню всіх позитивних властивостей дерева, за винятком його недоліків. Це двері з гідрофобною, щільною, міцною та довговічною структурою, гарним зовнішнім виглядом та невисокою вартістю.
Двері з ДВП або ДСП - бюджетні варіанти, орієнтовані на практичність. Мають водостійкість, простий зовнішній вигляд, не відрізняються довговічністю.

Пластикові двері
Двері з пластику виробляються переважно розсувними або складними. Перші найкращі та можуть мати різні типи обробки та індивідуальні особливості. Вони покриваються шпоном або ламінатом, внаслідок чого набувають зовнішньої краси та неповторності. Відрізняються несприйнятливістю до високої вологості, невибагливі у догляді, гарні тепло- та звукоізолятори.

Мезонітові двері
Основна відмінність мезонітових дверей у їх пустотілої конструкції, у складі якої каркас, обшивка з ДВП, декоративне оздоблення (ламінат, шпон), наповнювач внутрішньої порожнини, якою можуть виступати: папір у вигляді гармошки, хвойний матеріал з невеликими пустотами, стільниковий ДВП. Це двері з доступною вартістю, відсутністю деформацій, невеликою вагою, чудовим зовнішнім виглядом.

Скляні двері
Оригінальний варіант для громадських, офісних, рідше житлових будівель, при якому двері повністю складаються з міцного ударостійкого скла. Це може бути матолюкс, триплекс або скло гартоване.