До експлуатації любої кліматичної техніки кожна людина має підійти дуже серйозно. Перед першим включенням встановленого обладнання, обов'язковою умовою є ознайомлення з правилами експлуатації та всіма запобіжними заходами.
Наприклад, з інструкції з експлуатації ви зможете дізнатися, що категорично не рекомендується залишати кондиціонер увімкненим на тривалий час, якщо на людину потрапляє прямий потік холодного повітря. Щоб захворіти, під холодним струменем достатньо близько тридцяти хвилин. Також не слід занадто переохолоджувати приміщення, адже це також може призвести до простудних захворювань та погіршення самопочуття.
Обов'язково слідкуйте за маленькими дітьми. Адже часто кондиціонери виходять з ладу саме через те, що в отвори для виходу і входу повітря потрапляють якісь дрібні предмети. Слід пам'ятати, що лопаті, які встановлені в кондиціонері, обертаються з великою швидкістю, тому можуть покалічити пальці та руки, які просунуті всередину. Забороняється й усунення будь-яких неполадок власними силами. Перевстановлення обладнання також не варто проводити самостійно, а слід довірити професіоналам.
Якщо при роботі кондиціонера ви почули якісь ознаки несправності, необхідно швидко відключити прилад від електромережі. Так, наприклад, тріск, запах гару, утворення бурульок на мідних трубках, незвичні шуми під час роботи – все це має вас насторожити. Подальша робота такого несправного кондиціонера здатна призвести до серйозніших неприємностей, які потім вимагатимуть дорогого ремонту.
Також кожен повинен пам'ятати, що мокрими або навіть вологими руками не варто торкатися кондиціонера який працює. І тут досить високі шанси отримати поразку струмом. Використовувати воду для миття кондиціонерів також категорично забороняється. Вода використовується тільки для промивання знятих фільтрів, а на місце вони встановлюються тільки після ретельного просушування.
Багато хто вважає, що придбання спліт-системи позбавляє необхідності провітрювати приміщення. Однак це є помилковою думкою, адже між внутрішнім та зовнішнім блоками курсує холодоагент, а не повітря. І в цьому випадку кондиціонер ганятиме по колу одне й те саме повітря в приміщенні. А якщо в кімнаті встановлені пічки, то приплив свіжого повітря просто необхідний. Відмовившись від провітрювання, кількість кисню в кімнаті суттєво знизиться, що призведе до появи раптового головного болю та проблем з дихальними шляхами.
Постарайтеся не розміщувати під кондиціонером будь-які предмети чи меблі. Це стосується не лише зовнішнього блоку, а й внутрішнього. З кондиціонера може закапати вода і всі речі під ним будуть просто зіпсовані. Простежте, щоб будь-які гарячі предмети або опалювальні прилади не розміщувалися в тих зонах, які обдуваються холодним потоком.
Попадання холодного повітря не рекомендовано не лише на людей, а й на домашні рослини та тварини. На них це також може згубно вплинути. І обов'язково потрібно простежити за тим, щоб отвори, призначені для виходу та входу повітря, нічим не заслонили. Про це слід завжди пам'ятати, адже погана циркуляція повітря здатна значно знизити ефективність роботи обладнання. А тривала робота при поганій циркуляції повітря може вивести кондиціонер із ладу.
Дуже сподіваємося, що наші невеличкі поради допоможуть вам у майбутньому. А на будь-які питання, пов'язані з встановленням, обслуговуванням чи ремонтом кондиціонерів, дадуть відповідь професіонали компанії "Ремонт оселі".