Травертин - це пориста осадова порода, тип вапняку. Він утворюється в мінеральних джерелах і гейзерах. Травертин був виявлений на Апеннінському півострові за часів Древнього Риму. Слово «травертин» походить від італійської назви, що означає «з міста Тиволи», де добувався травертин.

Характерні властивості травертину

Цей камінь є дуже красивою гірською породою. Зовні структура травертину в чомусь нагадує структуру бджолиних сот. Для травертину характерні невелика твердість,пориста будова.

Пористість структури забезпечує травертину хороші теплофізичні властивості та звукопоглинання. Травертин вологостійкий, жаростійкий, довговічний,піддається різним видам обробки, стійкій до гару, вихлопів і іншого міського смогу. У каменя дуже насичена і колоритна палітра кольорів.

У його складі повністю відсутні будь-які речовини, які становлять небезпеку для здоров`я людини. І якщо властивості і якості багатьох натуральних матеріалів з плином часу втрачаються або погіршуються, то якості травертину з роками тільки поліпшуються. Травертинові елементи можна зустріти в облицюванні римського Колізею. Ця будова століттями радує відвідувачів красою і величчю.

Використання травертину

Сфера застосування травертину дуже велика. Травертин красивий, він має неперевершену естетичну привабливість і красу. Багато муніципальних будівель виконано з використанням цього матеріалу - префектури, будинки культури, театри.

Відсутність ковзання при намоканні роблять травертин найпривабливішим природним каменем для обробки підлоги. Травертин ідеально підходять для підлог з підігріванням, оскільки така підлога довше зберігає тепло.

Мінерал красиво виглядає в інтер'єрі, робить дизайн приміщення максимально затишним і комфортним. Травертин використовують для створення мозаїки, панно, рам для картин.

З цього каменю виготовляють підвіконня, деталі сходів та періл, стільниці, барні стійки, поверхні для кухонних меблів. Необроблений травертин застосовують для обробки доріжок, ступенів, колон, що дозволяє створити атмосферу старовини.

Догляд за травертином

Намагайтеся тримати камінь в чистоті, а для прибирання використовуйте миючі засоби з нейтральним PH. Раз на півроку обробляйте спеціальним водовідштовхувальним засобом, який створить захисний бар'єр на поверхні.