Електросамокат — чудова альтернатива міському транспорту. Підходить для переміщення містом, поїздок у справах, на навчання, роботу. Портативний транспорт дозволяє уникати задушливих пробок, не залежати від автобуса, трамвая та тролейбуса. До того ж, можна легко насолоджуватися відносно свіжим повітрям під час поїздки через зелені зони. Дізнайтеся, за яким принципом вибрати гарний самокат.

Конструкція

На ринку представлені два різновиди електросамокатів — цілісні та складані. Складний підійде тим, хто обмежений у просторі для зберігання.

Мотор

Одне з коліс транспортного засобу найчастіше ведуче. А мотор може бути одним з двох видів: окремий з ланцюговим приводом або колесо-мотор. Найкращим вважається другий варіант. Він не шумить під час роботи, довше служить і достатньо потужніший. Ланцюговий мотор має з'єднання з колесом ременем або ланцюгом.

Потужність

Від потужності залежить швидкість розгону самокату та тяга для підйому вгору. Для дівчини, підлітка або людини вагою менше ніж 90 кг оптимальна потужність електросамокату — 250 Вт. Для важчих користувачів краще вибирати моделі з потужністю понад 250 Вт.

Ширина платформи

Від цього показника залежить зручність постановки ніг під час їзди. Важливо під час покупки примірятись та оцінювати відчуття комфорту. Бажано, щоб платформа була оснащена прогумованою вставкою.

З метою зручності їзди вибирайте модель із можливістю регулювання висоти керма залежно від росту.

Діаметр коліс і сфера застосування

Усі представлені на ринку електросамокати можна класифікувати за діаметром коліс, від якого залежить сфера застосування транспорту:

  • 7 дюймів — самоката зможе їздити виключно рівними дорогами;
  • від 7 до 9 дюймів — може пересуватися по вибоїстій місцевості;
  • від 10 дюймів — самокат легко справляється з пересуванням по пересіченій місцевості.

Кліренс і кут підйому

Під кліренсом мають на увазі відстань від нижньої точки платформи до грунту. Звертати на нього увагу особливо потрібно в тому випадку, якщо передбачається пересування нерівними дорогами. Тут як кажуть, чим більше, тим краще.

Кут підйому — показник, який визначає можливість електросамокату впоратися з підйомом вгору. Показник може варіюватися в межах 7-35 градусів.

Запас ходу

Цей параметр визначає відстань, яку можуть проходити електросамокати за умови повної зарядки акумулятора. Залежно від обраної моделі на одному повному заряді самокат може проїхати від 8 до 90 км.

  • Бюджетні варіанти найчастіше долають відстань від 30 до 40 км.
  • Найдорожчі — від 70 до 90 км.
  • Дитячі моделі — від 8 до 20 км.

Звертайте увагу на час підзарядки акумулятора. Тут показник може варіювати від 2 до 10 годин.

Відстань, яку можна подолати на одному заряді батареї, залежить і від ємності акумулятора. На ринку представлені моделі з показником від 4000 до 12000 мА за годину. За максимальної ємності батареї самокат зможе подолати до 26 км.

Зверніть увагу, що стандартна модель електричного самокату здатна перебити пересуватися зі швидкістю до 30 кілометрів на годину. Тому під час їзди бажано використовувати захист — щонайменше шолом.