Після двох із лишком місяців російсько-української війни театр воєнних дій перемістився на схід країни. Рашисти, зазнавши поразки біля Києва, Сум і Чернігова, вирішили змінити тактику, відмовившись від ідеї захоплення столиці, а з нею — усієї України. Тепер у планах путіна — окупація південно-східних регіонів.
Ворог дуже старається, адже наближається «сакральна дата» — 9 травня, день перемоги у Другій світовій війні. Росія, як правонаступник Радянського Союзу, безсоромно присвоїла собі статус абсолютного переможця над Німеччиною. Ця країна живе не майбутнім, а минулим — точніше, своєю версією минулого. Тому на 9 травня планується показати переможну силу великої армії, але в рашистів нічого не вийде.
Володимир Зеленський про битву за Донбас
Свої очікування щодо воєнної оборонної операції на Донбасі висловив Володимир Олександрович Зеленський у черговому інтерв’ю. Президент зазначив, що ця битва буде вирішальною у війні з росією. Окупанти налаштовані агресивно, руйнують і руйнуватимуть цивільну інфраструктуру, особливу увагу зосередять на знищенні наших Збройних сил. Рашисти, як і ми, розуміють, що це переломний момент у протистоянні, від результату боїв залежатиме доля країни.
Зараз противник намагається захопити якомога більше населених пунктів на Сході та Півдні України. Бої точаться запеклі, з обох сторін багато втрат. Останні новини — російські війська наступають на Кривий Ріг, рідне місто Володимира Зеленського, сподіваються захопити його до 9 травня. Однак на всіх лініях наступу вони отримують жорстку відсіч ЗСУ.
Блокування рашистами «Азовсталі»
Завод «Азовсталь» і надалі блокують окупанти Маріуполя. Воїни «Азова» мужньо обороняються. У приміщенні заводу перебувають і цивільні, яких безуспішно намагалися евакуювати всі дні протистояння. І тільки 1 травня вдалося вивезти 100 осіб до Запоріжжя. Як сказав Володимир Зеленський, українці своїх не кидають і, якщо буде треба, вивезуть навіть із пекла.
Ленд-ліз підписано
Сполучені Штати Америки ухвалили закон про ленд-ліз для України, який означає постачання зброї в кількості, достатній для перемоги над росією, бо інакше ця війна стане загрозою для всього цивілізованого світу.
Востаннє такий закон у США прийняли під час Другої світової війни для перемоги над Німеччиною. Тоді, у 1941 році, було вирішено постачати зброю Великобританії, Китаю та СРСР.
Перед тим як ухвалити таке рішення зараз, США максимально об’єктивно оцінювали можливості спротиву українців. Стійкість нашого народу та мужність воїнів ЗСУ переконали американський уряд надати допомогу Україні для повної перемоги над ворогом.