Популярна марка, одяг якої з'являється на топових церемоніях та екранах світових блокбастерів, зобов'язана своїм успіхом роботі дизайнерів, спортсменів та маркетологів. Щоб зрозуміти, як лінія одягу Nike Air Jordan https://idealsport.com.ua/brand-jordan/ переросла у самостійну компанію, яка з кожним роком набуває популярності, необхідно простежити основні етапи становлення.
Перші кроки у складі Nike
На початку 80-х Найк ще не домінував на баскетбольних майданчиках і з цим треба було щось робити. Менеджери Nike переконали керівництво зробити ставку на 21-річного дебютанта NBA - Майкла Джордана, запропонувавши йому угоду на суму 2.5 мільйона доларів. Залишилася лише одна проблема – переконати самого гравця підписати його. Ще в коледжі тренер Емджея уклав угоду з Converse, а сам баскетболіст пізніше вважав за краще грати в Adidas і мріяв про контракт з німецьким концерном. Компанію Дасслер він не зацікавив, а Конверс не змогли запропонувати нічого більш гідного, ніж Nike. В результаті операції з компанією з Орегона на рахунок захисника Чикаго Буллз щорічно стали надходити півмільйона доларів.
Дебютна модель, що отримала назву, Air Jordan I у червоно-чорному кольорі викликала багато шуму, оскільки на той час регламентом НБА була дозволена поява на майданчику у взутті, 50% площі якого були білого кольору, а інша частина мала відповідати забарвленню клубу. Проте майбутня легенда регулярно з'являлася на іграх у червоно-чорному патерні. Арбітраж Ліги штрафував гравця, а Nike справно сплачував штрафи. Сьогодні немає сумнівів у тому, що це був один із найвитонченіших маркетингових ходів в історії. Сам Майкл називав це забарвлення диявольським і неохоче виходив у ньому на ігри. Публіці ця історія подавалася, як боротьба із системою, вона розкручувалась у пресі, під неї вигадувалися рекламні слогани.
Історія крил і людини, що стрибає
Деякий час після підписання контракту Майкл грав у кросівках Nike Air Ship. З виходом перших Джорданів разом із свушем на кросівках був присутній лише напис із ім'ям гравця. Пізніше Пітер Мур придумав логотип Wings з баскетбольним м'ячем між крилами, який став сусідити на взутті поряд з лого Nike. Пізніше, з фото зробленого в 1984 для видання Life, був розроблений відомий сьогодні Jumpman, який асоціюється в брендом Air Jordan.
Jordan: еволюція бренду
На рубежі 1980-х та 1990-х років у світі відбулися масштабні зміни, спричинені глобалізацією. Завдяки цьому бренд зміг охопити як найбагатші райони, так і мешканців нетрів по всьому світу. Молоді люди надихали успіх зірки баскетболу і вони мріяли носити одяг Jordan.
За час існування компанії траплялося різне і є низка фактів, про які відомо небагатьом:
-
Компанія Адідас не просто відмовилася від співпраці з легендою баскетболу, а заявила, що у нього немає потенціалу;
-
Протягом першого п'ятирічного контракту Майкл отримував 25% прибутку з кожної проданої пари;
-
Кожна нова колекція Jordan виходить лише по суботах;
-
Червоно-чорне забарвлення перших кросівок співвідноситься з квітами команди, з якою Джордан суперничав у коледжі;
-
Nike Air Jordan 2 – єдина серійна пара, що відшивалися в Італії.
Зараз одяг Jordan виробляється дочірньою компанією у складі корпорації Nike. Крім стандартних баскетбольних кросівок, в яких знаходять застосування всі найсучасніші технології та матеріали, у лінійці також представлені моделі streetwear та lifestyle. Незважаючи на те, що Емджей давно не займається баскетболом, одяг під його ім'ям рік у рік б'є рекорди популярності та продажів по всьому світу. Звичайно, найпопулярнішими протягом багатьох років залишаються моделі взуття, в яких Джордан хоча б раз з'являвся протягом професійної кар'єри.