Під цим терміном розуміють пам'ятні предмети, які знаходяться у продажу та які клієнти купують переважно з метою залишити пам'ять про відвідане місце. Також ці маленькі подарунки допомагають зберегти пам'ять про знаменний день у житті покупця. Тому іноді їх купують не як подарунок близькій людині, а для себе.
Сувеніри, які купують для себе чи на подарунок
Якщо постаратися розібратися у всьому різноманітті споживчих сувенірів, виділяють такі групи:
1. Дрібні сувеніри. Відрізняються найменшою вартістю. Іноді їх купують без приводу, просто для підняття настрою та прикраси інтер'єру свого будинку. У ролі виступають дрібні предмети: ручки, олівці, запальнички, брелоки, іграшки.
2. Середній рівень. За ціновим параметром стоять трохи вище попередньої групи. До них відносяться більш серйозні предмети домашнього користування, такі як канцтовари, текстиль, подарункові сервізи, шкіргалантерея.
3. Вироби класу VIP. До них відносяться товари високого рівня якості, іноді виготовлені на замовлення (ексклюзив). Якщо дата є особливо знаменним днем для важливої людини, виріб прикрашають гравіюванням. Але найчастіше пам'ятний напис наноситься на упаковку чи листівку, прикріплену до подарунка.
Як предмет, що представляє пам'ятний подарунок, вибирають антикваріат, холодну чи вогнепальну зброю, атрибути східної розкоші, мінібари, картини від відомих художників, гарні вази, дорогі ручки від знаменитого виробника, тощо.
При виборі виробу для VIP-подарунка необхідно враховувати уподобання та схильність людини, для якої подарунок призначений.
Різноманітність предметів, які використовуються як корпоративні сувеніри
Серед корпоративних подарунків на Новий рік та інші дати, можна виділити такі категорії:
1. Письмові приналежності. Ручки (кулькові або пір'яні, пластикові або металеві), ролери, маркери, олівці, футляри та органайзери для письмових приладів.
2. Офісне приладдя. Папки для паперів, калькулятори, аксесуари для комп'ютера (килимки, флешки, гарнітури), щоденні планувальники, фоторамки.
3. Предмети одягу. Футболки з логотипом компанії та інші речі, бейсболки, пледи, рушники.
4. Сумки та аксесуари до них. Портфелі, спортивні сумки, рюкзаки, дипломати.
5. Приладдя для веселого проведення часу. Настільні ігри, іграшки-головоломки, предмети для спорту, набори для пікніка.
6. Побутові інструменти. Ліхтарики, рулетки, лазерні вказівки, набори для творчості.
7. Предмети домашнього побуту. Кухонні набори, сервізи, попільнички.
8. Наручний і настільний годинник.
9. Брелоки, гаманці, запальнички.
Новорічні подарункові набори від компаній завжди прикрашені логотипом - нанести такі зображення можно гравіруванням, шовкографією, на тканих матеріалах - вишивка та інші способи. На дерево - УФ друк, одноколірний або повнокольоровий.