Якщо ми хочемо обміняти українську гривню на іноземну валюту або дізнатися курс євро в Тернополі, ми можемо скористатися послугами таких установ: традиційний стаціонарний обмінний пункт, банк, онлайн-обмінка. Принцип вигідної угоди простий: продати якомога дорожче, купити якомога дешевше. Щоб визначити реальну вартість операції, нам потрібно врахувати кілька факторів:

  • ціна обраної валюти,

  • спред - різниця між вартістю купівлі та продажу валюти,

  • маржа установи, що продає / купує валюту,

  • витрати на можливі перекази,

  • час і зручність здійснення операції,

  • наявність валюти.

Тепер ми розберемо всі варіанти обміну валюти по черзі. Це дозволить оцінити переваги та недоліки кожного з них.

Обмін валюти в обмінному пункті

Обмін валюти в обмінці Тернополя не зобов'язує клієнта створювати додатковий валютний рахунок, вся процедура відбувається лід час візиту клієнта в офіс компанії. У разі більшої суми ми можемо домовитися про запропонований курс долара в Тернополі, крім того, обмінні пункти зазвичай пропонують більший вибір іноземної валюти, ніж банки та онлайн-платформи.

Варто також пам’ятати, що в той час як все більше операцій відбувається віртуально, часто під час туристичних поїздок необхідна невелика сума місцевої валюти готівкою. Якщо у нас немає валютного рахунку та закріпленої за ним картки, єдиним рішенням може бути обмінний пункт, адреса якого за посиланням https://obmin.te.ua/ru .

Обмін валюти в банку

Обмін валюти в банку, в принципі, не відрізняється від подібної операції у строковій стаціонарній операції. Ми можемо очікувати, що ціни будуть трохи вигіднішими, але нам все одно потрібно витратити час на дорогу до закладу.

Крім того, банки можуть конвертувати валюту щоразу, коли ми використовуємо платіжну картку, перебуваючи за кордоном. Операція здійснюється відповідно до курсу валюти та поточного спреду. Однак це може включати додаткові збори. Щоб уникнути цієї проблеми, ми можемо використовувати спеціальний валютний рахунок і прикріплену до нього картку. Таким чином, ми не тільки звільняємося від витрат на подальші операції з конвертації валюти, але й можемо знімати місцеві гроші в місці, де ми знаходимося.

Обмін валюти в інтернет-обмінному пункті

Інтернет-обмінні пункти набувають все більшої популярності. Зазвичай процедура обміну валюти полягає в створенні спеціального валютного рахунку в онлайн-обмінному пункті. Після сплати необхідної суми на рахунок постачальника послуг ми отримуємо переказ у вибраній нами валюті навіть на кілька хвилин.

Популярність онлайн-обмінних пунктів обумовлена ​​їх безсумнівними перевагами перед стаціонарними пунктами обміну валют:

  • зручність транзакцій – нам не потрібно виходити з дому, гроші будуть перераховані на рахунок швидко (більшість інтернет-обмінників співпрацюють майже з кожним польським банком, тому затримки з переказом грошей бувають рідко);

  • найвигідніші курси валют - це пов'язано в основному з низькою вартістю послуг обміну Інтернетом, тому власники встановлюють нижчу націнку і можуть запропонувати більш привабливі ціни;

  • широка доступність іноземних валют - ми маємо легко отримати практично будь-яку світову валюту;

  • ціна валюти залежить від суми обміну - чим більшу суму ми хочемо обміняти, тим більш привабливі умови ціни ми можемо очікувати.