Вихлопна система транспортного засобу відповідає за виведення газів згоряння з двигуна. Сьогодні система випуску відпрацьованих газів, крім основної функції, виконує й інші. Наприклад, відповідає за зниження чи збільшення рівня звуку.

Важливо своєчасно проходити ТО, внаслідок чого вчасно буде виявлено всі несправності системи відведення вихлопних газів.

Від рівня обслуговування залежить працездатність усієї системи. Для якісної діагностики глушника та вихлопної системи звертайтесь до СТО glushnik-service.com.ua.

Система вихлопної системи

Краще вчасно звернутися до СТО, де автомеханіки проведуть діагностику та якісне обслуговування транспортного засобу, ніж купувати нові деталі. Якщо з'явилися перші ознаки несправності системи випуску відпрацьованих газів, варто звернутися до досвідчених майстрів, що спеціалізуються саме на даному виді поломки.

Своєчасно проведена діагностика та якісно зроблений ремонт забезпечують тривалу службу машини.

Кожен автовласник повинен розумітися на основних принципах роботи вихлопної системи, а також знати, з яких елементів вона складається. Важливо врахувати, що кожен транспортний засіб має конструктивні особливості. В основному система випуску відпрацьованих газів складається з таких частин:

  1. Колектори. Він є трубки з'єднані в одну. Скільки трубок залежить від циліндра. Колектор відповідає за виведення газів, що відходять. Це міцний елемент, виготовлений із різних металів. Є й чавунні.
  2. Каталізатор. Це неодмінна деталь сучасних моделей авто. Виготовляється елемент із сплавів дорогих металів, тому сама деталь відноситься до дорогих. Каталізатори відповідають за зменшення токсичності, а також контролює температуру газів горіння. Якісний каталітичний елемент прослужить довго, забезпечивши надійну роботу транспортного засобу. Якщо деталь неякісна, то автовласник може зіткнутися з перевитратою палива, зниженням продуктивності машини та іншими несправностями.
  3. Металевий гофр. Це металеве плетіння, що нагадує сітку. Щоб уникнути серйозної поломки, важливо своєчасно звернутися в СТО для обслуговування авто.
  4. Резонатор. Він відповідає за шумоізоляцію.
  5. Глушник. Існує кілька типів, кожен із яких виконує своє завдання.

Техобслуговування вихлопної системи

Кожен вузол та елемент транспортного засобу потребує уваги та своєчасного технічного обслуговування. Система випуску відпрацьованих газів регулярно піддається навантаженню, впливу зовнішніх факторів, що призводить до зношування та поломки.

Зрозуміти, що система потребує заміни чи ремонту буде нескладно. На це вказуватимуть характерні звуки (машина видаватиме гуркіт, працюватиме голосніше звичайного).

Перед тим, як розпочати ремонт, важливо зрозуміти, що є причиною несправності. Самостійно провести діагностику складно – довірте роботу досвідченим фахівцям, які мають необхідне обладнання та інструменти.

У яких випадках може знадобитися заміна або ремонт глушника та складових елементів:

  1. Корозія. Якщо вчасно не зупинити цей процес, може охопити безліч деталей. Причина корозії – механічні ушкодження, перепади температури, підвищення рівня вологості. Визначити, чи є проблема чи ні можна і самостійно. Для цього достатньо візуального огляду. Якщо робите це самостійно, потрібно оглядова яма або підйомник.
  2. Ушкодження сполучних швів. Щоб зрозуміти, є поломка чи ні, знадобиться підйомник чи оглядова яма. Тільки після візуального огляду можна зрозуміти, який вид ремонту буде потрібно. Якщо поломка незначна, усунути її можна за допомогою зварювання. Якщо дірка більша, краще замінити деталь.
  3. Поломка каталізатора. Як було зазначено, це дорога деталь. Якщо причина в ній, самостійно провести діагностику не вийде, потрібно звернутися в СТО. Як зрозуміти, що проблема саме у каталізаторі? Ви почуєте нехарактерні для машини звуки, авто постійно глухне.
  4. Вихід з ладу гофри. Якщо причина поломки – гофра, ремонтувати її немає сенсу. Ремонт обійдеться в кілька разів дорожче, ніж покупка та заміна нової деталі. Несправність можна визначити візуально.

Досвідчені автомеханіки рекомендують при серйозних поломках, змінювати деталь, а не ремонтувати, тому що заміна обійдеться дешевше за ремонт. Не варто намагатися будь-яку неполадку виправити самостійно, особливо якщо немає навичок та необхідних інструментів.

Фахівці СТО використовують сучасне обладнання, у наявності якісні герметики та все необхідне, для професійного ремонту або заміни деталей. Завдяки діагностиці, ви визначите ступінь несправності та вчасно усунете поломку.