Про те, що сходи слід проектувати одночасно з будинком, знають далеко не всі приватні забудовники. Намагаючись вписати цю конструкцію в готове приміщення, вони часто стикаються з суворою реальністю: ну ніяк вона не бажає «встати» у відведене місце. Але це стосується стаціонарних сходів, що служать для пересування по поверхах  будівлі.

Великий вибір моделей, та їх конструктивні особливості дозволяють сходи на горище купити (http://www.siding.lviv.ua/cat/shody-na-goryshhe/) та встановити сходи практично на будь-якому етапі будівництва, або після його закінчення. Хоча все-таки краще підбирати цю конструкцію в ході проектування будинку.

Самі недорогі дерев'яні моделі роблять із сосни, для більш дорогих використовують тверді породи деревини – бук, дуб. Товщина бруса – не менше 2 см. Якщо купити гіпсокартонні системи, то міцність кріплення ступенів забезпечує з'єднання «ластівчин хвіст». До переваг дерев'яних виробів належать простота конструкції, а також невисока ціна. До недоліків – пожежонебезпека та  стирання ступенів при активній експлуатації.

Перевага металевих сходів полягає в їх міцності та вогнестійкості. Направляючі  сходи виготовляють з металу, оцинковують гарячим способом і покривають порошковою фарбою. Оцинкована сталь оберігає конструкцію від іржі. Сходи в цілях безпеки користування мають анти ковзні насічки.

Існують також комбіновані будівельні матеріали львів (http://www.siding.lviv.ua/), що складаються з металевих направляючих  та дерев'яних східців. Металеві частини забезпечують таким виробам міцності, а дерев'яні сходи – комфорт при ходьбі по них. На замітку: горищних сходів кут нахилу становить від 52° до 72°.

У конструктивному плані горищні сходи істотно відрізняються одні від одного і бувають складаними (розкладними), ножичними та розсувними (телескопічними). Перші являють собою трьох або чотирьох секційні пристрої, які легко складаються, утворюючи компактний блок, що зберігається під стелею.