Комахи – одні з найбільш непомітних, але водночас і найбільш численних мешканців Землі. У деяких людей вони викликають інстинктивний жах, але є й такі, хто охоче тримає їх будинку, а то й присвячує їх дослідженню усе своє життя. Світ комах дивний і багатогранний, і вони аж ніяк не обмежуються звичним нам комарами, мухами і метеликами.

Пізнавальний інтернет-журнал https://discover.in.ua/ підготував підбірку захопливих фактів про світ комах, деякі з яких ви точно ніколи не знали.

  1. На даний момент відомо більше мільйона видів комах, але вчені припускають, що на Землі їх мешкає від двох до восьми мільйонів видів. Більше того, щороку дослідники відкривають більш семи тисяч нових видів комах.

  2. Щорічно павуки поїдають здобичі більше, ніж важать всі люди на планеті.

  3. Представники багатьох видів рідкісних комах потрапляли до рук дослідників лише одного разу.

  4. У комах не буває скелета – цю роль виконує зовнішній екзоскелет з хітину.

  5. Комарі дійсно здатні випити з людини всю кров. Інша справа, що комарів має бути дуже багато, стільки, скільки зазвичай не буває відразу в одному місці.

  6. Вчені до цих пір не можуть зрозуміти, як літають жуки, оскільки за всіма законами фізики і аеродинаміки літати вони не повинні.

  7. Деякі види бабок живуть лише близько доби. До речі, кожне око цієї комахи складається з приблизно двадцяти тисяч маленьких лінз. Вона також є найшвидшою комахою на планеті, оскільки розвиває швидкість до 60 кілометрів на годину.

  8. Комарі віддають перевагу крові людей, які нещодавно ласували бананами.

  9. Єдина комаха, яка може повертати голову в різні боки – богомол.

  10. Блохи вміють стрибати на відстань, рівну 120-130 довжинах їх власного тіла.

  11. Найсильніша комаха серед усіх видів, відомих сучасній науці – мураха. Вони здатні піднімати вагу, що перевершує їх власну в багато десятків разів. До речі, мурахи ніколи не сплять.

  12. Кліщі можуть обходитися без їжі до десяти років.

  13. Комахи з'явилися близько 400 млн років тому і пережили не тільки динозаврів, але й кілька глобальних катаклізмів.

  14. Метелики відчувають смак за допомогою лапок – саме там у них розташовані смакові рецептори.

  15. Середньостатистичний бджолиний рій за сезон заготовляє в вулику на зиму близько 150 кілограмів меду. При цьому одна бджола за все своє життя виробляє менше однієї десятої чайної ложки цього смачного продукту.

Більше цікавих та пізнавальних відомостей про комах та інших представників дикої природи можна знайти на офіційному сайті журналу в рубриці “Тварини” – https://discover.in.ua/animals/.