Використання рушників для тренування — важлива частина правильного етикету в тренажерному залі. Ніхто не хоче використовувати обладнання, вкрите потом людини, яка раніше ним користувалася. І на що новачки часто не звертають увагу, так це на рушники для тренування. Більшість фітнес-клубів пропонують своїм відвідувачам рушники, однак краще все ж підібрати та купити власний тренувальний рушник, який задовольнятиме ваші потреби та вбереже від чужих мікробів. До того купити спортивний рушник ГаннаПРО можна одразу з нанесенням логотипу чи імені за вашим ескізом.
Дізнатися про унікальні характеристики якісних спортивних рушників варто і досвідченим особистим тренерам, і власникам спортклубів, і ентузіастам тренувань, і новачком фітнес-залу.
Чому рушники для тренувань необхідні?
Вибір рушників для тренувань — особиста справа кожного, яка ґрунтується на унікальних потребах особистості. Однак є й низка причин, чому брати рушник у спортзал потрібно кожному.
Чому завжди варто брати на тренування особистий рушник:
- Вони зменшують поширення бактерій. Мікроби є у кожному спортзалі. Коли витираєте піт з чола рушником, ви зменшуєте розповсюдження бактерій у приміщенні. Коли ж ви намагаєтеся витерти краплі поту рукою, ви переносите на себе бактерії, які знаходяться на тренажерах та спортивному обладнанні. Таким чином легко заробити утворення прищів і грибкових інфекцій. Тренажерні зали, роздягальні та сауни — оптимальне живильне середовище для зростання бактерій і мікроскопічних грибів. Кишкова паличка, грибок стопи, сальмонели — ось лише кілька прикладів небезпек, які можуть переходити від однієї людини до іншої або від однієї поверхні до іншої. За допомогою чистого рушника ви зможете зменшити вашу схильність до різних неприємних захворювань.
- Додатковий захист. Досить неприємно сісти на велосипедний тренажер і побачити його покритим потом людини, яка використовувала його до вас. Тому перш ніж розпочати тренування на будь-якому снаряді, варто обробити обладнання спеціальними засобами, витерти паперовим рушником, а вже потім можна на снаряд класти власний рушник. Додатковий бар'єр між вами та обладнанням може врятувати вас від збору бактерій або грибкової інфекції.
- Більший комфорт. Крім санітарних причин, використання рушників від поту дозволить вам відчувати чистоту і сухість, поки ви працюєте над своїм тілом. Піт, що накопичується в порах, може викликати утворення прищів, тому важливо прийняти душ або, принаймні, вимити обличчя після хорошого тренування. Якщо ви будете одразу витирати піт рушником під час тренування, ви не тільки уникатимете накопичення мікробів, а й запобігатимете появі на обличчі різноманітних подразнень.
Немає сенсу сперечатися про важливість використання рушників під час тренування, проте ви можете бути здивовані, що не всі рушники для тренажерного залу однакові. Існує досить багато варіантів, які варто розглянути, коли справа доходить до вибору ідеального рушника для спорту.
Переваги спортивних рушників
Тож чому варто мати з собою під час тренування особистий рушник для спорту? І яким має бути виріб для активних фізичних навантажень? Якісні рушники для тренувань вирізняються такими перевагами:
- Допомагають зберігати спокій під час тренувань.
- Перешкоджають поширенню мікробів, оскільки замість рук, на які можуть потрапити в бактерії, ви використовуйте рушник від витирання поту.
- Забезпечують додатковий рівень захисту між вами та використовуваним обладнанням.
- Допомагають підтримувати чистоту і сухість обличчя й рук.
Як вибрати спортивний рушник
Ключовими факторами під час вибору рушника для тренажерного залу є:
- Матеріал. Наразі можна знайти рушники для тренажерного залу з різних матеріалів. Найпоширеніші матеріали — бавовна і мікроволокно. Бавовна м’яка на дотик, однак мікрофібра чудово вбирає зайву вологу та швидко сохне.
- Розмір і форма. Традиційні лазневі рушники або рушники для рук не підходять. Вони занадто щільні та громіздкі в спортзалі. Рушник для тренажерного залу має бути відносно невеликого розміру і мати зовнішню упаковку, щоб його можна було легко згорнути й покласти в спортивну сумку.
- Поглинаючі властивості. Основне призначення рушники для тренувань — витирання поту. Бавовна чудово вбирає вологу з тіла людини. Однак мікрофібра робить це швидше та обережніше. Головна специфіка матеріалу — особлива структура, яка не просочує тканину водою, а затримує її між жолобками.
- М'якість. Безперечно, усі хочуть м'які рушники. Адже почервоніла шкіра на тілі людини стає надто вразливою до зовнішніх подразників. Хочеться приємних дотиків. Бавовняні рушники досить м’які, однак з часом ворс зношується. Після кожного прання виріб стає грубішим. Тоді як замшева мікрофібра навіть після 300 прань залишається м’якою та ніжною й е дратує шкіру.
- Сухість. Рушник для тренувань має довго залишатися сухим та швидко сохнути. У цьому питанні рівних мікрофібровим виробам точно немає. Легкі рушники з мікроволокна не просочуються вологою, а затримують її між жолобками. Тому поверхня виробу залишається довго сухою. А пісня прання такий спортивний рушник повністю висихає за пів години.
- Довговічність. Вибирайте рушник для тренажерного залу, виготовлений зі зносостійкої тканини (наприклад, мікрофібра) і який має подвійні шви, для запобігання розривів у разі інтенсивної експлуатації. Такий ідеальний рушник прослужить вам роки.
Який спортивний рушник з мікрофібри кращий?
Наразі в Україні велика кількість мікрофібрових спортивних рушників різних виробників. Однак переважно це вироби китайського виробництва. В Україні поки лише одна компанія виготовляє рушники з мікрофібри для тренувань — GannaPRO. Якість та довговічність виробів гарантована, адже кожна партія виробів проходить ретельне тестування у польових умовах. А для оптових покупців завжди діють вигідні знижки та пропозиції. Замовити такий рушник можна на сайті компанії, або в особистому повідомленні однієї із соціальних мереж виробника.