Сьогодні розповімо, що собою являє такий пристрій, як точка доступу та для чого вона використовується. У статті ви знайдете й ключові характеристики, які важливі для вибору. Читайте, щоб купити точку доступа, яка буде відповідати вимогам вашої мережі, а зробити це можна за посиланням.

Що таке точка доступу? Головні особливості та призначення пристроїв

Отже, точка доступу — це базова станція, яка забезпечує клієнтам доступ до мережі, що вже є побудованою та налаштованою. Внутрішня конструкція бездротової точки доступу нагадує клієнтський адаптер. У них обох є інтерфейсний чіп, а також приймач. Однак сам чіп у точки доступу значно складніше та більш просунутий, ніж в адаптера.

Отже, працює точка доступу за досить простим принципом: вона приймає сигнал від маршрутизатора та передає його далі. Тим самим зона покриття вай-фай збільшується. Так, це схоже на роботу репітера. Але є одна суттєва відмінність. Коли ретранслятор приймає сигнал від роутера та роздає його клієнтським пристроям, зона покриття розширюється. Але! Швидкість бездротового з'єднання падає. А ось точка доступу може похвалитися тим, що вона здатна збільшувати покриття вай-фай, зберігаючи швидкість бездротової мережі на початковому рівні.

Види моделей

все про точки доступу

Залежно від місця розміщення вай-фай пристрої ділять на два типи:

  • зовнішні — для вуличної установки;

  • внутрішні — для монтажу в приміщенні.

Моделі зовнішнього типу оснащені більш міцними та герметичними корпусами, оскільки їм потрібен посилений захист від пилу, спеки та морозів, вологи та інших зовнішніх впливів. Також бувають антивандальні зовнішні точки доступу, у яких корпуси ще міцніше. Вони розраховані на роботу в екстремальних умовах: при дуже низьких і високих температурах, під сильними опадами. Такі пристрої максимально захищені від механічних пошкоджень.

Технічні характеристики

Щоб купити відповідну модель, враховуйте стандарт вай-фай. Це впливає на максимальну швидкість бездротової мережі. Сучасні моделі підтримують один з трьох стандартів:

  • 802.11.n — до 600 Мбіт/сек (вже застаріває);

  • 802.11.ac — до 6,77 Гбіт/сек;

  • 802.11.ах — до 9,6 Гбіт/сек.

Пам'ятайте! Зазначені показники швидкості дійсні для ідеальних умов. В реальності через електромагнітні та фізичні перешкоди значення будуть трохи нижче. Відзначимо, що всі стандарти вай-фай є зворотно сумісними. Однак при використанні девайсів з підтримкою різних стандартів вай-фай, максимальна швидкість передачі даних буде дорівнює показнику більш «повільного» пристрою.

Щоб вибрати оптимальну модель, враховуйте діапазон частот. Це може бути 2,4 і/або 5 ГГц. Перший варіант — найбільш поширений, а тому сумісний з більшістю клієнтських пристроїв. Однак через це, а також через малу кількість каналів, що не перекривають один одного, (3 шт.) він дуже завантажений. Це може призводити до зниження швидкості. Для цього діапазону характерна чутливість сигналу до радіочастотних перешкод. Зате він буде стійкий до фізичних бар'єрів: меблів, стін тощо.

5 ГГц сумісний з набагато меншою кількістю клієнтських девайсів, зате у нього аж 11-19 каналів, що не перехрещуються один з одним. Це означає, що завантаженість частоти низька, а значить швидкість не падає. Крім того, сигнал в цьому діапазоні добре витримує електромагнітні перешкоди: якість не втрачається. З іншого боку, він гірше долає фізичні перепони.

Примітка: популярністю користуються моделі з підтримкою обох діапазонів. Це дозволяє перемикатися на оптимальну частоту в залежності від завдань.

Потужність антени

Цей показник відбивається в коефіцієнті посилення, який вимірюється в дБі. Чим вище коефіцієнт, тим потужніше та якісніше сигнал. Тож за цим параметром вибрати точку доступу нескладно.

Додаткові можливості точок доступу

Щоб купити точку доступу, якою буде комфортно користуватися, зверніть увагу на:

  • Наявність USB порту — стане в нагоді для підключення зовнішнього накопичувача, принтера: цими девайсами можна буде користуватися віддалено — з комп'ютера.

  • Підтримку PoE — дозволяє організувати живлення та передачу даних через один витий кабель. Це дає більше свободи у виборі місця розміщення пристрою.

  • Підтримку функції FTP або принт-сервера: для обміну даними.

  • Функцію моніторингу мережі та усунення неполадок.

Цікаве на тему: «Чим точка доступу відрізняється від роутера» (https://e-server.com.ua/uk/poradi/chim-vidriznjaietsja-tochka-dostupu-vid-routera).

Точка доступу — відмінне рішення для великого будинку, офісу та квартири з товстими стінами. Також подібні девайси встановлюють в кафе, готелях, аеропортах та інших громадських місцях. Щоб вибрати оптимальний варіант, звертайте увагу на тип пристрою, максимальні показники швидкості, частотний діапазон і потужність антени, а ще — на додаткові функціональні можливості й оснащення.