Якщо жінка підозрює, що могла завагітніти, то найчастіше плутає низку фізіологічних проявів із ранніми ознаками вагітності: це може бути раптова відраза до улюбленої їжі або підвищена чутливість грудей. У цьому матеріалі – все, що потрібно знати про ранні симптоми вагітності, у тому числі про причини їх виникнення та способи безпечного позбавлення від неприємних відчуттів.

Коли з'являються ранні симптоми вагітності?

Ранні симптоми вагітності можуть нагадувати стан, який жінки зазвичай переживають під час менструації: підвищена чутливість грудей, спазми і навіть кров'янисті виділення.

При цьому найбільш поширеним симптомом ранньої вагітності є якраз затримка місячних, тобто відсутність менструальної кровотечі. Якщо за регулярного і стабільного циклу менструація затримується на чотири-п'ять днів, зазвичай це свідчить про те, що слід пройти тест на вагітність.

До інших розповсюджених симптомів вагітності на ранніх строках (четвертий-шостий тижні) відносяться:

  • кров'янисті виділення (приблизно в той же період, коли повинні були початися місячні, або на четвертому тижні вагітності);
  • легкі спазми;
  • підвищена чутливість грудей;
  • нудота;
  • втома;
  • часте сечовипускання.

Ступінь тяжкості цих симптомів може відрізнятися в залежності від індивідуальних особливостей організму. Деякі жінки зовсім не спостерігають ранніх ознак вагітності. У будь-якому разі після виникнення підозр варто пройти тест і проконсультуватися з лікарем.

Кров'янисті виділення

Кров'янисті виділення на ранніх строках вагітності – не рідкість. Іноді це може свідчити про викидень, проте якщо кровотеча дуже легка і триває максимум два-три дні, зазвичай це не пов'язано з патологіями.

Іноді кров'янисті виділення з’являються відразу після запліднення, це називається «імплантаційною кровотечею». Вона може супроводжувати процес просування ембріона вниз по матці і його імплантацію в ендометрій.

Ще одна причина появи кров'янистих виділень у першому триместрі вагітності полягає в тому, що в цей період шийка матки більш чутлива, ніж зазвичай. Тому обстеження органів малого таза або секс на ранніх строках можуть викликати легку кровотечу.

Хоча виділення не являють собою щось незвичайне, краще у разі виникнення цього симптому зателефонувати своєму лікарю і впевнитися, що кровотеча не є наслідком позаматкової вагітності. Остання може бути небезпечною для життя.

У більшості випадків кров'янисті виділення тривають недовго і проходять самі собою. Якщо ж вони стали більш рясними, обов'язково відвідайте лікаря.

Спазми

Багато жінок відчувають легкі або навіть сильні спазми на ранніх строках вагітності. При цьому менструація не відбувається.

Існує кілька теорій про те, чому з’являються спазми. Одна з можливих причин – вищезгадана кровотеча, що виникає під час імплантації. Кров є подразником, що викликає спазми.

Інша теорія пов'язана з розтягуванням матки. Матка – це м'яз, який під час вагітності скорочується. У деяких жінок через це виникають спазми.

Якщо спазми під час вагітності дійсно турбують, можна прийняти теплу ванну або виконати вправи для розслаблення. Також важливо переконатися, що організм не зневоднений.

Якщо ці способи не працюють, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати будь-які ліки.

Біль у грудях

Окрім затримки менструації, однією з найбільш поширених ранніх ознак вагітності є підвищена чутливість грудей.

У цьому винні гормони. На ранніх строках підвищується рівень естрогену і прогестерону. Підвищена чутливість також вказує на те, що організм готується до лактації.

Якщо груди починають боліти і ставати важкими, скористайтеся підтримуючим бюстгальтером. Груди збільшуються упродовж всієї вагітності. І якщо ви відчуваєте дискомфорт вночі, можна навіть спати в бюстгальтері.

Нудота

Нудота – дуже поширений симптом: 70% вагітних відчувають ранкове нездужання, а сильні напади нудоти і блювоти зустрічаються приблизно в 3% випадків.

Тут також винен гормон – хоріонічний гонадотропін. З початком вагітності рівень ХГЛ в організмі збільшується, що і викликає нудоту.

Чим вищий в організмі рівень ХГЛ, тим частіше жінку нудить, особливо часто це спостерігається під час багатоплідної вагітності.

Прогестерон також може бути причиною нудоти. Підвищення рівня прогестерону викликає розслаблення гладких м'язів стравоходу. У результаті сповільнюється проходження їжі через шлунок, це викликає нудоту.

Лікарі радять їсти невеликими порціями, але часто. Оскільки, якщо шлунок порожній, в ньому може накопичуватися більше шлункової кислоти, а це також може призвести до нудоти.

Втома

Стомлюваність під час вагітності проявляється по-різному. Деякі жінки просто відчувають себе трохи більш втомленими, ніж зазвичай. Іншим постійно хочеться спати. Треті почуваються пригніченими.

Якщо ви відчуваєте виснаження на ранніх строках вагітності, у цьому винен прогестерон. Рівень прогестерону під час першого триместру сильно підвищується, і це може викликати відчуття втоми.

Крім того, тіло під час вагітності дуже багато працює: розвивається плацента, плід починає рости, обсяг крові в організмі збільшується. Звичайно, це виснажує.

Вагітним потрібно якісно відпочивати в темний час доби, добре харчуватися і регулярно рухатися, гуляти. Якщо графік дозволяє, можна подрімати і вдень.

Часте сечовипускання

Часте бажання сходити в туалет зазвичай з'являється вже наприкінці вагітності, коли плід сильно тисне на сечовий міхур. Однак цей симптом може спостерігатися і на ранніх строках.

У цій історії головну роль також відіграють гормони – підвищений рівень ХГЛ і прогестерону. Крім того, збільшується матка.

Порада: уникайте напоїв з кофеїном, що мають сечогінний ефект, а також не пийте за дві-три години до сну.

Більшість неприємних симптомів проходить до початку другого триместру, але якщо якийсь із них викликає занепокоєння, обов'язково звертайтеся до лікаря.

verus-test.com