Головною умовою довготривалої, безпечної та ефективної роботи трубопроводу є якість з’єднання його елементів. До цих з’єднань висуваються суворі вимоги в плані герметичності і надійності щеплення. Тільки якісне виконання гарантує відсутність протікань.
Існує декілька способів з’єднання металевих труб. Який саме вибрати, залежить від матеріалу компонентів системи, типу і характеристик робочого середовища, умов функціонування та інших факторів.
Різьбове з’єднання сталевих труб
Різьбове з’єднання може бути циліндричним або конічним. В першому випадку використовують ущільнювачі з льону, просоченого спеціальним розчином. Конічному з’єднанню ущільнення непотрібне. Також, різьба буває метричною, або дюймовою. Спосіб ефективний для:
- облаштування трубопровідної ділянки і приєднання арматури всередині приміщень;
- використання секцій з невеликим діаметром;
- будування комунікацій;
- трубопроводів з невисоким показником робочого тиску (до 1,6 МПа).
За якістю стикування, цей варіант найбільш вдалий, адже він виходить щільним і надійним. В той же час, різьбове з’єднання завжди можна розібрати, якщо це потрібно.
З’єднання за допомогою фланців
З’єднання за допомогою фланців не таке популярне, як різьбове, проте, доволі поширене. Виконується з допомогою спеціальних фітингів з гумовими прокладками. Фланці забезпечують високу герметичність трубопроводу і надійність його роботи.
Через високу ціну – це не дуже вдалий варіант для малого і приватного будівництва інженерних мереж. Однак, з’єднання має свої переваги:
- щільність і надійність стику;
- можливість фланцю приймати осьове зусилля в ході проведення заміни трубопровідної арматури;
- простота монтажних робіт.
Це ідеальний спосіб для проведення робіт по приєднанню арматури до трубних секцій на внутрішніх ділянках системи.
З’єднання зварним методом
Зварне з’єднання – найнадійніший варіант, якщо на систему буде діяти велике навантаження впродовж тривалого часу. Воно найбільш поширене при будівництві трубопроводів і магістралей для промислових потреб та для роботи з агресивним середовищем.
Купити труби можна на сайті https://dimaxtd.com.ua/tube. Тут є й інші комплектуючі, які знадобляться для з’єднання. При зварному способі може застосовуватися електродугова або газова технологія зварювання металів. В будь-якому випадку, порядок дій один:
- краї труб якісно очищують від бруду, жиру, окислення та корозії;
- елементи надійно фіксують на опорі;
- в місцях зварювання, елементи скріплюють за допомогою прихваток;
- стик надійно зварюють;
- перевіряють якість і надійність зварного шва.
Для виконання подібної роботи потрібно задіювати лише висококваліфікованих спеціалістів-зварювальників.
В будь-якому випадку, підходити до вибору методу для з’єднання металевих труб потрібно серйозно і відповідально. Адже саме від надійності з’єднань залежить функціонування всієї майбутньої системи.