Хоча робота сонячних панелей досить проста, для того, щоби повною мірою використовувати їхній потенціал, варто дізнатися про них трохи більше. У цій статті ми відповімо на найважливіші питання, які можуть виявитися корисними для майбутніх покупців.

Колектор — з чого він складається?

Усі сонячні колектори побудовані на базі аналогічних принципів. Їхня конструкція складається з поглинача, трубопроводу, а також скляного покриття й корпусу. Завданням абсорбера є поглинання сонячних променів і обробка їх у тепло, яке передається, а потім поширюється в сонячну установку. Фокусувальна поверхня світла має найбільше значення в контексті всього пристрою. Від неї залежить ефективність і термін служби колектора. Також від цього залежить, як заробити гроші, оформивши зелений тариф. Колектор піддається впливу екстремальних погодних умов, тому якість збірки сонячної батареї має ключове значення.

Застосування колекторів

Сонячна система може використовуватися кількома способами. Насамперед колектори використовуються для опалення побутової води та підтримки центрального опалення. Крім того, установка може використовуватися для інших цілей, таких як опалення води в басейні.

alt="сонячна енергія" width="350">

Де їх можна зібрати?

Для того, щоби вибрані пристрої приносили найкращі результати, необхідне правильне розташування елементів установки. Ідеальною ситуацією є установка сонячної батареї так, щоби кут падіння сонячних променів був перпендикулярним. Авжеж, це не завжди можливо, але це не означає, що колектори монтуються виключно на похилих дахах. Конструкція може бути адаптована до будь-якого типу покриття; усе залежить від вибору правильних кріплень.

Вибір домашнього колектора

Для того, щоб інвестиції виявилися прибутковими, а пристрої опалювальної системи приносили максимальну ефективність, важливо вибрати правильні параметри. Під час проведення необхідних розрахунків варто враховувати рівень добового споживання води жителями будинку, призначення колекторів, тип опалення тощо. Згідно з рекомендаціями, наявна площа колектора на одну людину в сім’ї не має перевищувати 1,5 м2.

alt="сонячна енергія" width="350">

Ви очищуєте сонячні колектори?

Здебільшого клієнти цікавляться, чи вимагають сонячні батареї регулярного очищення. Виявляється, у цьому нема потреби. Як випливає з досліджень, проведених виробниками, рівень бруду, що утворюється на поверхні колекторів, істотно не впливає на зниження пропускної здатності сонячних променів. Варто додати, що самостійна чистка може спричинити пошкодження.