Макідзусі, їх ще іноді називають «роли» або «маки-суші», являють собою підвид суші, який в нашій країні користується більшою популярністю, ніж в рідній Японії. У зв'язку з цим варто додати, що маки-суші популярні не тільки в нашій країні. Одна з країн, де маки-суші люблять - це США. Швидше за все, причина подібної популярності криється в тому, що роли можна виготовляти різними методами, а також з різноманітними начинками. Варто додати, що подібні суші мають нескладну техніку приготування, тому їх цілком можна готувати вдома. А ось якщо часу на приготування їжі немає і гості вже стоять на порозі, доставка суші у Львові вирішить проблему.
Особливості та різновиди ролу макідзусі
За формою макідзусі нагадує рисовий циліндр з начинкою, обгорнутий в норі. Крім того, роли часто обертають шматочками риби, листами салату або омлетом. Все залежить від фантазії кухаря. Скручування ролів здійснюється із застосуванням спеціального килимка з бамбука, який називається «макісу». Після скручування рол розрізають, зазвичай число шматочків становить від шести до восьми. Так формується порція.
Макідзусі: популярні види
Деякі любителі макідзусі називають класичні маки-суші, загорнуті норі, норімаки. Правда, таке найменування поширене не в усіх областях Японії. Наприклад, в Канто норімаки - це роли з начинкою дрібно нарізаного на шматочки гарбуза. Цікаво, що всі популярні види маки-суші володіють власними найменуваннями.
- Кіппа-макі - роли з огірком,
- Текка-макі - роли з тунцем,
- Доте-макі - роли з омлетом та морепродуктами.
Всі ці види суші можна замовити в ресторанах, де постійно діють різні знижки та акції. А доставка суші недорого стане для вас приємним бонусом.
Різноманітні начинки звичних рол
В Японії, на батьківщині макідзусі, поширеною начинкою для ролів є біла редька - дайкон. З цією начинкою чудово гармоніює японський омлет. До слова сказати, в маки-суші додаються найрізноманітніші складові, серед них - риба, омлет, ікра, овочі та інше.
Залежно від товщини ролу, а також начинки, макідзусі поділяються на два підвиди:
- хосомакі, мають невеликі розміри, а також містять один або два типи начинки;
- футомакі, що відрізняються великими розмірами, а також великою кількістю інгредієнтів (їх може бути до п'яти).
Роли можуть не тільки обертатися листом норі, він може розташовуватися навіть всередині, між начинкою та рисом. Такі роли називаються урамакі.