Суші - одна з улюблених страв людей у всьому світі, але чи знаєте ви, що таке етикет і як насправді слід їсти суші? Сьогодні кілька слів про те, як їсти суші в суші-барі.
Суші-бари, як правило, невеликі кімнати, де звичайно немає столів, і всі гості сидять у безпосередньому контакті з шеф-кухарем. На барній стійці ви завжди знайдете ємність з паличками для їжі та серветками, соєвим соусом та спеціально розробленою мискою. Поруч є чашка для чаю, який подають відразу після того, як ви зайняли місце гостя, підкладаючи вологий бавовняний рушник для освіження обличчя та рук.
У класичному суші-барі ви не знайдете меню. На дерев’яних дошках за спиною шеф-кухаря ви можете знайти те, що рекомендується сьогодні. Замовлення надсилається безпосередньо кухареві. Найпоширеніший спосіб подачі суші у Львові - це дошка або спеціальна тарілка, на якій по черзі розміщуються всі замовлені порції суші.
Найкращий спосіб їсти суші - використовувати палички для їжі, але за відсутності цієї навички ви можете їсти рукою - це не буде вважатися порушенням етикету. Однак потрібно пам’ятати, що найбільша і неприпустима помилка - це заливання блюдця соєвим соусом або розпаданням в ньому шматочків суші. Кількість соусу має бути мінімальним. Шматочок суші слід злегка занурити в соус, щоб просто відчути солоність, таким чином суші набуде смаку, і ви не втратите рівноваги ароматів.
За межами Японії помилково прийнято, що суші подають з імбиром на додаток до васабі. Васабі подають тільки з сашими. У суші васабі має бути всередині. Мариновані імбирні пластівці призначені для очищення та освіження ваших смакових рецепторів між різними видами суші. Поширеним явищем у нашій країні є імбир, змочений соусом, поміщений на шматок суші.
Що ми п’ємо під час їжі суші?
Традиційним напоєм в Японії є зелений листовий чай, який готують подібно до кави, що набуває набагато більш м’який смак. Ще одним популярним напоєм є пиво. Саке ніколи не подають, оскільки прийнято не подавати рис з рисом.
Метод приготування суші - суть японської філософії, тому що поєднує в собі простоту і дисципліну. Простота, оскільки традиційні суші готуються лише з риби та рису. Дисциплінованість, оскільки приготування суші вимагає багатьох ритуалів, яких ми суворо дотримуємось у суші-барі, щоб ви могли відчути справжній смак Далекого Сходу.
Незважаючи на те, що суші вважаються японською стравою, насправді вони виникли десь на півдні Азії і мали мало спільного з суші, які ви зараз можете замовити в ресторанах. Сучасна форма - це еволюція за останні 200 років.