Програма сприяння громадській активності «Долучайся!» від Engage сприяє зміцненню соціального капіталу та його участі в соціально-економічному розвитку країни, в першу чергу, шляхом стимулювання та створення умов для розвитку цивільної активності, збільшення участі громадян в громадському житті та їх впливу на громадянське суспільство. Мета проекту відповідає на найбільш важливі виклики, пов'язані з розвитком активності громадян та їх участі в громадському житті, використовуючи виявлені сильні сторони й можливості та усуваючи слабкі сторони й потенційні загрози. Уся стратегія програми є практичною реалізацією завдання, пов'язаного зі створенням комплексної державної політики в області стимулювання розвитку й посилення цивільної активності в громадському житті. Це сприяє підвищенню рівня участі громадян в житті суспільства, а також в здійсненні та контролі за діяльністю державного управління. Для цього використовуються доступні інструменти, в першу чергу:

- правові;
- інституціональні;
- інформаційні;
- освітні;
- фінансові.

Програма також включає усунення відмінностей в рівні цивільної участі, зокрема підтримку соціально виключених людей.

Пріоритет стратегії

Головним пріоритетом програми «Долучайся!» є підтримка механізмів співпраці між державними установами й громадянами. Його реалізація повинна сприяти:

- розвитку цивільного діалогу, включаючи доступ громадян до публічної інформації;
-
соціальному контролю над діяльністю публічного управління, завдяки чому зросте вплив громадян на планування та контроль реалізації публічної політики;
- розвитку місцевого партнерства та інших форм співпраці, спрямованих на делегування виконання громадських завдань громадянам, що підвищить участь громадян в реалізації державної політики;
-
збільшенню використання інфраструктури місцевих громадських інститутів для розвитку цивільної активності, що стимулюватиме цивільну активність та створюватиме партнерські стосунки між державними установами й громадянами в місцевих співтовариствах.

Здійснення участі громадян в громадському житті - це цивільний діалог, що розуміється як постійні інституалізовані механізми впливу громадян на рішення, що приймаються державним управлінням на усіх рівнях. Вони служать, серед іншого створювати й впроваджувати ефективну, дієву та корисну з точки зору громадянина державну політику.