Обробка відкосів - важливий етап обробки віконної конструкції. Процес полягає в тому, щоб надати боковим частинам віконного отвору естетичний вигляд, а також уникнути проникнення протягу, вогкості в холодну пору року. Ми пропонуємо детально вивчити це питання, щоб зробити правильний вибір в сторону міцності, якості та довговічності. Теплі відкоси на вікна – це ваш комфорт проживання.

Що таке відкос, та яким вимогам він повинен відповідати?

Відкос - частина боку, що знаходиться на стику з вікном. Він закриває монтажну піну, чорнову обробку стіни, кріплення, та вважається фінішним, заключним етапом обробки, який ховає всі недоліки і надає віконній конструкції акуратність. Від якості виконання відкосу залежить:

  • руйнування або збереження монтажної піни;
  • наявність грибка або його відсутність;
  • хороша чутність всіх вуличних звуків або повноцінна звукоізоляція;
  • сирість або збереження тепла;
  • конденсат або сухість;
  • довга служба вікна або нужда в заміні вже через 10 років.

Всіх негативних моментів можна уникнути, поставивши на перше місце обробку відкосів. Необхідно зайнятися цим питанням відразу ж після установки віконної конструкції.

Види віконних відкосів

  • Штукатурні - відрізняються простотою монтажу. Не важливо, якої форми ваше вікно, воно може бути прямокутним, квадратним, круглим, арочним, або будь-якої нестандартної геометричної фігури. Таку обробку можна зробити своїми руками, так як її процес досить простий. При цьому доведеться витратити досить багато часу, та використати фарбу по закінченню обробки.
  • З гіпсокартону - матеріал використовується виключно всередині приміщення. Відрізняється дуже низькою вартістю, що робить його доступним та затребуваним. В основному призначений для обробки вікон з прямими кутами: гіпсокартон розрізається на частини та прикріплюється до поверхні. Його не використовують для відкосів складних за формою вікон. Оздоблення за підсумком буде вміщати декілька шагів: сам матеріал, грунтовка, та фінішна фарба. У порівнянні зі штукатуркою матеріал зберігає досить тепла та дозволяє економити на опаленні. Для створення відкосів можна використовувати обрізки, які залишилися від попереднього ремонту.
  • З пластика - інакше називається сендвіч-панелі. Легкий та швидкий монтаж відкосів без будь-яких додаткових обробок. Матеріал закріплюється, обробляється на стиках герметиком - робота завершена.