Роторний екскаватор використовується з метою добування корисних копалин і гірських порід. Призначення самохідних машин не обмежується видобутком копалин, так як застосовується агрегат для розробки каналів, черпання, укладання трубопроводів у нафтогазовій промисловості тощо.
Незважаючи на те, що ще в 16 столітті Леонардо да Вінчі почав обмірковувати можливість створення копають коліс, тільки в 19 столітті завдяки зусиллям американського походження здійснюється запуск прототипу ескалатора з роторними колесами.
Види роторних екскаваторів
Умовно роторні ескалатори, що відрізняються високою продуктивністю, поділяються на одноковшеві з дизельним двигуном і з декількома керованими ковшами. Тоді як одноковшеве обладнання налаштоване на повторення одних і тих же дій, багатоковшеві самохідні машини є багатозадачними.
У свою чергу, багатоковшеві роторні екскаватори поділяються на кар'єрні та траншейні агрегати. Екскаватор кар'єрного типу застосовується для вилучення з покладу нафти або газу. Крім моделей видобувної типу, широко застосовуються і машини розкривних типу для виїмки та переміщення гірських порід.
Траншейне обладнання потрібно для риття траншей, глибина яких може досягати до 3,5 м. Що стосується конструкції роторних коліс, то використовуються напівячейкові, без'ячейкові та осередкові ковші. Без'ячейкові ковші застосовуються для нижнього копання.
Великогабаритної техніки, яка використовується і для вироблення гірських мас, характеризується наявністю спеціальних ковшів із ротором. Самохідна машина оснащена ковшем, який може обертатися навколо своєї осі або і в певному напрямку. Використовується спеціальний висувний механізм, завдяки якому здійснюється своєчасна подача роторної стріли на робочу майданчик. Крім роторної стріли, можуть застосовуватися і відвальні стріли.
Що являє собою конструкція надбудови екскаватора? В її основі лежить поворотна платформа, відома як щогла, яка забезпечує стійке положення і фіксацію стріли системи поліспастів. Встановлюється на ходовій частині роторного екскаватора.
У зв'язку з тим, що екскаватори використовуються для нижнього та верхнього копання, доцільним є застосування різних за видом і призначенням ковшів. У чому ж їх відмінності? Розрізняються вони лівим і правим обертанням.
Роторний vs звичайний траншеєкопач
Землерийними машинами називають екскаватори безперервної дії, які оснащені декількома ковшами зі скребками та різцями. Спеціальні пристосування забезпечують відділення грунту від масиву для навантаження в машину мул відвал.
Одноковшеві роторні екскаватори на відміну від багатоковшевих самохідних машин вимагають уваги та постійної участі машиніста. Найчастіше серед плюсів багатозадачних траншеєкопачів виділяють і високу технічну продуктивність великогабаритної техніки в порівнянні з машинами з одним ковшом.
Перш ніж зупинитися на виборі траншеєкопача від компанії Енерпроф, слід розібратися в особливостях конструкції ланцюгових і роторних машин. Роторні машини використовується для створення траншей з глибиною занурення на 3 м. Проте, можна збільшити діаметр ротора відповідно до нормативних документів, що регулюють безпечне пересування транспортного засобу робочому майданчику. Ланцюгові екскаватори здатні робити траншеї будь-якої глибини, хоча користуються популярністю моделі з показником до 6 м.
Призначені вони для роботи з грунтами до IV категорії, якщо мова не йде про спеціальні екскаватори для обробки мерзлих грунтів.